ПАДЕНИЕТО ПРОДЪЛЖАВА: Ботев отнесе три гола във Враца! (ВИДЕО)

Домакините с първа победа след 3 гола за минути срещу 10 "канарчета", , "бултрасите" привикаха играчите след мача

Ботев (Враца) победи с категоричното 3:0 Ботев (Пловдив) в ранния мач от съботната програма на efbet Лига. Момчетата на Сашо Ангелов решиха всичко през втората част, след като близо един час бяха и с човек повече на терена.

Точно преди мача заявеният като титуляр Валери Божинов получи контузия по време на загрявката и на негово място започна Симеон Мечев.

Срещата започна доста активно за двата отбора и първият точен удар дойде в 3-ата минута, когато Тодор Неделев центрира опасно от свободен удар и Кристиан Димитров засече с глава, но топката бе уловена от Костов. Още на следващата минута Валери Домовчийски нахлу отляво и центрира по земя към Янков, който обаче прати топката в аут.

В 11-ата минута Джонатан Перейра опита удар в наказателното поле, но той бе блокиран от бранител на домакините. 12 минути по-късно Марин имаше най-доброто положение в мача, когато получи подаване отдясно на 3-4 метра пред голлинията, финтира защитник и стреля, но в ръцете на Костов. Само две минуи по-късно рожденикът Домовчийски опита да влезе отляво в наказателното поле и се строполи на земята след съприкосновение с Тодор Неделев, но Николай Колев запази мълчание.

В 33-ата минута дойде и моментът, в който гостите останаха с човек по-малко. Генов бе изведен отлично и сам срещу вратаря, но Еберт Кардосо му връхлетя отзад точно пред наказателното поле и бе изгонен с директен червен картон. В последвалия свободен удар Генов шутира високо над вратата с десния крак.

В 42-ата минута Тодор Неделев центрира с в наказателното поле от фаул, но Костов улови в последния момент, точно преди Кристиан Димитров да засече топката. В последната минута на първата част Янков получи топката пред наказалното поле, нахлу с нея, но си я поведе дълго и опасността премина.

Всичко най-интересно беше запазено за втората част. След колебливи 15 минути след полувремето Ботев (Враца) излезе напред в резултата. В 67-та минута Петър Атанасов прати центриране в наказателното поле на гостите, където тя прескочи всички, но Даниел Генов успя да я засече в движение и да я прати в мрежата на Георгиев.

Само три минути по-късно отлично двойно подаване с Домовчийски пред пеналта на "канарчетата" изведе по перфектен начин Петър Атанасов и той записа втория гол на сметката на домакините с хуабв удар в далечния ъгъл.

Врачани обаче не спряха до тук и в 75-та минута Даниел Генов прати центриране отдясно, което намери отново Атанасов, той овладя топката и със слаб, но точен удар по земя прати топката в мрежата за трети път.

Така Ботев (Враца) вече има 12 точки в актива си и се изкачи до деветото място в класирането. Ботев (Пловдив) пък вече не познава успеха в шампионата от пет кръга насам и остава на незавидното предпоследно 13-то място с едва 9 точки.

След края на срещата пък вече губещите всякакво търпение към играта на отбора си фенове на Ботев (Пловдив) привикаха Тодор Неделев и компания, за да искат обяснение за ситуацията, в която е изпаднал тима.

Ботев (Вр) – Ботев (Пд) 3:0
1:0 Даниел Генов (67)
2:0 Петър Атанасов (71)
3:0 Петър Атанасов (75)

Стартови състави:

Ботев (Вр): Костов, Лясков, Васев, Керчев, Вълчев, Гаджев, Генов, Янков, Миланов, Домовчийски, Мечев

Ботев (Пд): Георгиев, Джонатан, Пиргов, Димитров, Кардосо, Балтанов, Арнем, Тонев, Неделев, Марин, Виана