Стойчо Младенов спечели Купата на Казахстан след уникална драма

Изравнителен гол в 89-та и победен в 120-та донесоха трофея на Кайсар

Воденият от Стойчо Младенов Кайсар спечели Купата на Казахстан! Това стана след уникална драма във финала срещу Атирау и победен гол в 122-ата минута.

Редовното време на срещата в Нур-Султан завърши 1:1, като Кайсар успя да стигне до равенството в последните секунди с човек по-малко. Разписа се Игон Женкович след подаване на Думан Нарзилдаев.

Преди това в 67-ата минута Пьотр Грзелчак откри резултата в полза на Атируа. Три минути по-късно Тагиберген бе изгонен за удар без топка срещу съперников играч.

В 93-ата минута двата отбора останаха с по 10 души на терена, след като камерунецът Нгвем получи директен червен картон.

Срещата отиваше към дузпи, когато Кайсар стигна до победен гол. Дълбото в добавеното време на продължението Тигран Барсегян намери Нарзилдаев, който направи вратаря безпомощен и донесе победата на своя отбор.

Така Стойчо Младенов изпълни целта поставена му от ръководството преди началото на сезона - класиране в Европа.