МОЩЕН УДАР! Лудогорец надви Левски и докосва Деветата (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

Чибота и Кешерю донесоха успеха, отлично съдийство на Кабаков

Лидерът в efbet Лига Лудогорец спечели с 2:0 домакинството си на Левски в дербито на 12-ия кръг на родното първенство.

Шампионите показаха безупречна игра срещу преследвачите си и затвърдиха впечатлението, че се намират в страхотна форма в тази част от сезона. Георги Кабаков и бригадата му изсвириха отлично мача.

За Левски пък това беше 11-ти пореден мач в Разград без да си тръгнат с пълния комплект точки и едва второ поражение в елита този сезон.

Първата ситуация в мача дойде пред вратата на Пламен Илиев, след като Паулиньо проби отляво и намери Нашименти, който обаче отправи лек удар по земя. Домакините отговориха с неточен изстрел от дистанция на Антон Недялков.

В 14-та минута дойде и първата по-сериозна опасност, след като Живко Миланов изпълни отлично пряк-свободен удар, но еднакво впечатляващо беше спасяването на Пламен Илиев с една ръка, който предодврати сигурен гол.

Само две минути по-късно Лудогорец откри резултата. Чибота овладя топката малко извън наказателното поле, прати високо центриране към Кешеру, който беше надскочен от Рейш, но кълбото остана в пеналта. Там връхлетя отново Чибота, който от въздуха отбеляза гола за разградчани.

В 28-та минута домакините получиха отличен шанс да удвоят аванса си, след като малко пред наказателното поле Хали Тиам извърши нарушение срещу Жоржиньо, а при изпълнението на пряк-свободния удар Кешеру прати топката над гредата.

Малко преди почивката пък Жоржиньо проби отдясно и прати остро центриране към Чибота в наказателното поле, но халфът не успя да насочи добре удара си.

След началото на второто полувреме Левски започна по-агресивно и футболистите на Петър Хубчев записаха няколко бързи фаула. В 54-та минута Горанов пробва изстрел от дистанция, но без успех.

В 67-та Робърта беше много по-близо до целта, но шутът му по диагонал мина на метър от лявата греда на Пламен Илиев.

Шест минути по-късно се откри отличен шанс пред Лудогорец за удвояване на аванса, след като Вандерсон проби, намери Марселиньо около дъгата, бразилецът технично с пета пусна към Кешеру зад него, но Миятович излезе бързо и скъси ъгъла за румънеца, който успя да стреля, но в обсега на стража на гостите.

Все пак, в 81-та минута нападателят на Лудогорец бе герой за своя тим. Таранът получи отлично центриране отдясно, гардира отлично с Ейолфсон на гърба си и с едно движение прати топката в мрежата на Левски за 2:0.

Така с днешния си успех Лудогорец увеличи аванса си на върха на четири точки пред  Левски, които остават с 26 пункта на вече третото място, тъй като Локомотив (Пловдив) са с равен брой точки, но по-добра голова разлика.

Чибота, Марселиньо, Жоржиньо, Кешеру

Левски: Миятович, Горанов, Ейолфсон, Рейш, Миланов, Райнов, Тиам, Нашименто, Иванов, Паулиньо, Робърта

90+4 - Край на срещата, Лудогорец победи Левски с 2:0!

90 - Четири минути добавено време.

81 - ГОООЛ за Лудогорец! Клаудиу Кешеру отбелязва втори гол за домакините, след като овладя отлично центриране отдясно и с премерен удар прати топката в мрежата!

73 - Страхотно спасяване на Миятович, който успя да скъси дистанцията с озовалия се на отлична за стрелба позиция Кешеру и със сигурност стражът на Левски предодврати втори гол за Лудогорец!

68 - Мазурек на мястото на Нашименто в състава на Левски

67 - Опасен удар на Робърта по диагонал, но топката прелетя покрай вратата на Илиев!

65 - Дени Алар заменя Станислав Иванов

61 - Вандерсон влиза в игра за сметка на Жоржиньо

54 - Удар на Горанов от дистанция, който е уловен от Илиев.

53 - Ейолфсон игра с глава след корнер, но топката не придоби нужната скорост, за да застраши Пламен Илиев.

48 - Гостуващата агитка пусна сериозна димна завеса над терена с пироефектите си и мачът е спрян за малко

46 - Начало на втората част на мача.

45 - Край на първото полувреме в Разград!

44 - Жоржиньо пусна остро подаване към Чибота, който обаче не успя да насочи топката и тя премина встрани от целта!

43 - Темпото в края на полувремето спадна значително и опасностите пред двете врати липсват последните минути

29 - Изстрел на Кешеру, който прелита над вратата!

28 - Лудогорец получава отличен шанс да отбележи втори гол, след като топката е поставена на около метър от границата на наказателното поле след нарушение на Тиам срещу Жоржиньо!

18 - Удар на Мартин Райнов с глава след корнер, но топката мина встрани от целта

16 - ГОООЛ за Лудогорец! При центриране към Кешеру румънският нападател беше надскочен от Нуно Рейш, но топката остана в наказателното поле, където Чибота нахлу и от въздуха прати топката зад Миятович!

14 - Страхотен изстрел от пряк-свободен удар на Живко Миланов, но Пламен Илиев с перфектна реакция изби с една ръка топката, която влизаше точно под гредата!

6 - Удар от дистанция на Недялков, който лети над вратата на Миятович.

2 - Първа опасност пред Илиев, след като Паулиньо проби отляво и върна към Нашименто, но ударът на плеймейкъра на Левски бе слаб