В ДЕРБИТО НА ИТАЛИЯ: Ювентус подчини непобедимия Интер на "Меаца"! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отмениха гол на Роналдо, шампионите поведоха в класирането

Ювентус нанесе първа загуба на Интер от началото на сезона! Шампионите спечелиха с 2:1 дербито от 7-ия кръг на Серия "А" и поведоха в класирането. "Бианконерите" имат 19 точки, с една повече от миланския гранд.

Паоло Дибала откри за шампионите, а Лаутаро Мартинес изравни от дузпа. Гол на Кристиано Роналдо беше отменен. Португалецът удари и греда. Сенси от домакините пък се контузи и трябваше да бъде сменен принудително. И всичко това само за едно полувреме. След почивката нямаше толкова екшън. Двата тима обаче до последно не се отказаха да търсят победата. Късметът се усмихна на Юве, който спечели с гол на Гонсало Игуаин.

Мачът на "Джудзепе Меаца" стартира перфектно за Ювентус. Още в 4-ата минута Дибала с удар между краката на Милан Шкриняр прати топката в далечния ъгъл на вратата, пазена от Самир Ханданович - 0:1. Скоро след това силен шут на Роналдо от границата на наказателното поле се отби в напречната греда.

Отговорът на домакините не закъсня. В 18-ата минута Лаутаро беше точен от дузпа, свирена за игра с ръка на Матайс де Лихт. В 28-ата аржентинецът можеше да се разпише за втори път в мача, но Шчесни отрази удара му. Контузия в слабините принуди Стефано Сенси да напусне терена в 34-ата минута. На негово място се появи Матиас Весино.

Роналдо вкара в 42-ата минута. Попадението обаче беше отменено заради засада на Дибала, който му асистира. В добавеното време аржентинецът падна на ръба на наказателното поле след посягане на Диего Годин, но главният съдия подмина ситуацията. На влизане в тунела на почивката настана меле между играчи на двата отбора.

Втората част започна по-добре за шампионите. Първо шут на Федерико Бернардески беше уловен от Ханданович, а после Роналдо стреля в аут. В 56-ата минута Сами Кедира изведе Дибала и той беше спрян от вратаря. Топката се върна в аржентинеца, но този път я прати над вратата.

В 62-ата минута Сари пусна в игра Игуаин за сметка на Бернардески. Пет след това Матиас Весино отправи страховит шут, Счесни не мръдна, но топката рикошира в Де Лихт и гредата и не попадна във вратата. Гостите отговориха в следващата атака с изстрел на Кристиано от малък ъгъл, който стражът изби.

В 80-ата минута Юве стигна до победния гол. Роналдо с къс пас намери Родриго Бентанкур и той изведе Игуаин. Нападателят овладя, след което простреля Ханданович.

До края Интер натисна, но Счесни спаси удар на Весино, с което се изчерпа най-интересното в големия мач на Италия.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ИНТЕР: Ханданович, Годин, Де Врай, Скринар, ДАмброзио, Барела, Брозович, Сенси, Асамоа, Лаутаро, Лукаку

ЮВЕНТУС: Шчесни, Куадрадо, Бонучи, Де Лихт, Алекс Сандро, Кедира, Пянич, Матюиди, Бернардески, Дибала, Роналдо