Отличен мач за Емил Стоилов в Испания

Българският талант беше в основата на успеха срещу Асукека

Емил Стоилов беше най-добър за дублиращия отбор на Естудиантес при втората победа на “студентите” от началото на сезона в четвъртото ниво на испанския баскетбол.

Българският талант беше в основата на успеха с 86:81 срещу Асукека, като игра почти без смяна, прекарвайки 39 минути на терена.

210-сантиметровият българин направи “дабъл-дабъл” - 18 точки и 11 борби, като стреля доста добре от игра (8/14 за 2 точки) и вкара 2/5 от наказателната линия. Стоилов добави и по 1 асистенция, 1 отнета топка и 1 чадър към статистиката си, а освен това бе фаулиран цели 10 пъти от съперниковите баскетболисти.

17-годишният баскетболист премина от ЦСКА в мадридския тим преди известно време, а през миналия сезон дори попадна в групата на мъжкия отбор на Естудиантес за един от мачовете в Лига АСВ.