ЖАЛКО: България без футболна победа от година след фрапантни пропуски в Подгорица (ВИДЕО+СНИМКИ)

Останахме последни в групата, отменен гол на Краев и дебют на Карагарен срещу Черна гора

Българският национален отбор по футбол ще отчете точно година без победа на терена, макар да прекъсна серията си от четири поредни поражения под ръководството на Красимир Балъков.

„Лъвовете“ взеха точка след 0:0 срещу Черна гора в мач от група А, игран пред почти празни трибуни в Подгорица, като по този начин и двата отбора загубиха дори на теория шансове за класиране чрез квалификациите.

Нашите пък записаха негативен рекорд след 10 поредни срещи без победа, след като за последно постигнаха такава на 13 октомври 2018 г. при успеха с 2:1 срещу Кипър за Лигата на нациите.

Тогава селекционер на отбора беше Петър Хубчев, а сега наследникът му Балъков не можеше да разчита на отпадналите от групата Страхил Попов, Божиков и Симеон Славчев.

Така той заложи в защита на Антон Недялков, Кристиан Димитров, Петър Занев и Георги Пашов, докато в предни позиции пусна Божидар Краев, Марселиньо и Вандерсон.

България започна по-добре срещата и като цяло трябва да съжалява, че не стигна до преднина в резултата през първото полувреме, а след него отстъпи инициативата.

Нашите натиснаха опонента веднага след началото и още в шестата минута можеха да открият резултата, но Галин Иванов направи фрапантен пропуск от десетина метра, след като бе намерен непокрит от Антон Недялков.

След това и Марселиньо не сполучи от непосредствена близост, а в 31-ата минута Краев вкара гол с глава, който обаче справедливо бе отменен заради засада.

Малко по-късно „лъвовете“ направиха отлична бърза атака, ала ударът на Краев бе блокиран, след което и Галин Иванов не можа да насочи към вратата.

В 38-ата минута капитанът на домакините Стефан Савич се контузи и бе заменен принудително, а точно преди почивката Краев отново бе на сантиметри от гола, но прати топката покрай гредата след пас на Вандерсон.

Така паузата дойде при нулево реми. Скоро след нея Пламен Илиев трябваше да се намесва решително и той го стори, спасявайки инстинктивно удар на непокрития до гредата Йовович.

След това темпото на игра намаля значително и последваха пет смени на двамата треньори.

Една от българските резерви - Бирсент Карагарен, записа дебют за националния отбор.

В заключителните минути на срещата пък друга наша резерва - Георги Костадинов, можеше да се превърне в герой, но пропусна на два пъти да нанесе решителния удар и в крайна сметка двубоят приключи без победител.

След ремито България и Черна гора имат по 3 точки, заемайки последните две места в групата.

ЧЕРНА ГОРА – БЪЛГАРИЯ 0:0

Стадион: Градски, Подгорица, 2000 зрители

Рефер: Андреас Екберг (Швеция)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНА ГОРА: 1. Петкович, 2. Секулич, 4. Н. Вукчевич, 5. Лагатор, 15. Савич, 16. Йовович, 17. Хакшабанович, 21. Болейвич, 22. Шимич, 23. Марушич, 11. Бечирай;
Селекционер: Фарук Хаджибегич;

БЪЛГАРИЯ: 23. Пламен Илиев, 3. Петър Занев, 5, Кристиан Димитров, 4. Георги Пашов, 14. Антон Недялков, 18. Галин Иванов, 16. Кристиан Малинов, 17. Марселиньо, 9. Вандерсон, 10. Ивелин Попов (к), 12. Божидар Краев;
Селекционер: Красимир Балъков;

90+5 КРАЙ НА МАЧА! ЧЕРНА ГОРА - БЪЛГАРИЯ 0:0.

90+4 Жълт картон за Янкович след ненужно грубо нарушение срещу Краев в центъра на терена.

90 – Четири минути добавено време на мача.

90 - Жълт картон и за Кристиан Малинов.

88ЖАЛКО! Георги Костадинов бе изпреварен миг преди да прати топката във вратата, само корнер за България, след който отново резервата се извиси над всички, ала стреля с глава над целта.

85 - Хаос в наказателното поле на България, за щастие Пламен Илиев успя да изчисти в корнер със самоотвержена намеса. Секунди след това вратарят ни видя как топката профучава покрай страничната греда след изстрел на Вукчевич.

82 - Последната смяна в срещата е в състава на домакините - Лука Миркович вместо Хакшабанович.

77 - Последна смяна на Красимир Балъков. Той дава дебют на Бирсент Карагарен, който влиза на терена вместо Вандерсон.

70 - Втора смяна и в състава на България. Исмаил Иса се появява на терена за сметка на Марселиньо.

67 - Втора рокада в строя на домакините. Марко Янкович заменя Владимир Йовович.

62 - Първа смяна в отбора на България. Капитанът Ивелин Попов слага лентата на ръката на Петър Занев и отстъпва мястото си на Георги Костадинов.

60 - Две поредни нарушения на домакините, а после и едно на Вандерсон. Последният препъна Марушич на около 20 метра от вратата на Илиев, който боксира след изпълнението на свободния удар.

57 – Далечен удар на Хакшабанович, който Илиев опита да улови и сгреши, ала бе подсигурен от защитник, изчистил в корнер.

53 – Два поредни ъглови удара в полза на България, но те не доведоха до нищо опасно.

51 - СТРАХОТНА НАМЕСА НА ПЛАМЕН ИЛИЕВ! Вратарят ни спаси инстинктивно удар отблизо на Йовович, който бе оставен непокрит на далечната греда.

50 – Равностойни начални минути на второто полувреме, след които Черна гора се настани в половината на България.

46 – Начало на второто полувреме, няма промени в двата състава.

45+1 КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ – 0:0. България определено може да съжалява, че не води в Черна гора до почивката.

45 – Една минута добавено време за първата част.

45 ПРОПУСК! Вандерсон успя да отнеме пред наказателното поле на Черна гора и подаде към непокрития Краев, чийто удар по диагонала, за съжаление, премина покрай вратата.

44 – Миг на неразбирателство в нашата отбрана, но Кристиан Димитров се намеси авторитетно.

38 Принудителна смяна в състава на Черна гора. Капитанът Стефан Савич се контузи и отстъпва мястото си на Небойша Косович.

36 ЖАЛКО! Отлична контраатака на нашите, но Божидар Краев не успя да я завърши подобаващо, а после и Галин Иванов не сполучи с опита си.

31 - ОТМЕНЕН ГОЛ НА БЪЛГАРИЯ! Краев вкара попадение, което обаче бе отменено заради засада, каквато имаше.

30 – Жълт картон и за Лагатор от Черна гора, свободен удар за България.

23 - Занев опита да отнеме топката от Бечирай, а съдията отсъди свободен удар, след който Кристиан Димитров беше над всички в пеналта и с глава изчисти.

21 – Първи точен удар на домакините, но само за статистиката, тъй като бе от много далечна дистанция и право в ръцете на Пламен Илиев.

20 – Първият жълт картон е за Пашов от България.

16 - Недялков е спрян с цената на нарушение, но изпълнението на статичното положение не бе добро и вратарят на домакините улови на границата на пеналта.

13 - След силните начални минути на България мачът се накъса заради нарушения от футболисти и на двата отбора, Недялков пресече опит за прехвърлящ пас на черногорците – само тъч в тяхна полза.

7 - Свободен удар в полза на България и разбъркване в наказателното поле на домакините, но Марселиньо не можа да се ориентира добре и стреля в аут от близка дистанция.

6СТРАХОТЕН ШАНС ЗА ГАЛИН ИВАНОВ, който бе намерен непокрит до точката на дузпата от Недялков и стреля от движение, но право в тялото на вратаря и Петкович успя да спаси с крак.

4 – Корнер в полза и на Черна гора, след който Галин Иванов се намеси и прати топката далеч от Пламен Илиев.

3 - Два неуспешни опита на нашите да поразят целта, след като първо Пашов не съумя да засече от корнера, а после Малинов пробва мощен изстрел, но над вратата.

3
- Корнер в полза на "лъвовете".

1 – Първата атака е на България, но центрирането на Антон Недялков, който играе като ляв бек, бе твърде силно.

- Начало на мача Черна гора - България, който се играе пред почти празни трибуни в Подгорица.