Левски надви аматьори в Разлог с два гола за 3 минути на Мазурек (ВИДЕО)

„Сините“ се наложиха с 2:1 над замесения в битката за оцеляване в Югозападната Трета лига отбор на Пирин

Левски победи с 2:1 замесения в битката за оцеляване в Югозападната Трета лига отбор на Пирин (Разлог) в контролна среща.

Тя се игра на стадион "Септември" в Разлог, а двете попадения за „сините“ още до десетата минута реализира Франко Мазурек.

Любопитното е, че дошлият от Гърция това лято аржентинец, висок едва 166 сантиметра, се разписа и двата пъти с глава, а освен това го стори в рамките на едва три минути – в седмата и десетата.

Почетният гол за домакините пък бе дело на Милош Стоянов и падна малко преди да изтече първия игрови час.

Наставникът на "сините" Петър Хубчев заложи на половин дузина от летните попълнения на клуба, в лицето на Янис Каргас, Асен Чандъров, Франко Мазурек, Насиру Мохамед, Здравко Димитров и Дени Алар.

Капитан бе възстановилият се наскоро от тежка травма Холмар Ейолфсон, а шанс за изява получиха и младоците Петър Иванов, Кирил Киров и Александър Георгиев.

Пред около 500 зрители на трибуните, включително и много деца от школата на аматьорския Пирин, още в седмата минута Мазурек откри резултата, засичайки центриране от корнер на Филипе Нашименто.

Едва 180 секунди по-късно 26-годишният плеймейкър удвои след находчиво центриране на юношата Киров, който във втори пореден спаринг игра като десен защитник и се отчете с асистенция.

До почивката пропуски направиха Нашименто, Мазурек, Димитров и на два пъти на Мохамед Насиру, който разочарова, редом с Дени Алар.

Впоследствие пък Ейолфсон допусна грешка, но домакините не се възползваха по най-добрия начин.

Те все пак успяха да намалят резултата в 58-ата минута, когато Каргас не се намеси добре след прострелно центриране отдясно, а Милош Стоянов изпревари Киров и от движение прати топката в далечния ъгъл за 1:2.

Междувременно Алар се отчете с два пропуска, а Чандъров получи лека травма в крака и бе заменен от юношата Владимир Сиромахов.

До края повече попадения не паднаха и така Левски спечели спаринга с 2:1.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА ЛЕВСКИ: 12.Петър Иванов, 25.Кирил Киров, 19.Янис Каргас, 5. Холмар Ейолфсон, 26.Александър Георгиев, 21. Асен Чандъров, 10. Франко Мазурек, 14. Филипе Нашименто, 18.Насиру Мохамед, 11. Здравко Димитров, 9. Дени Алар;

Резерви: 39.Цветелин Ставрев, 7. Паулиньо, 17. Найджъл Робърта, 20. Живко Миланов, 22. Нуно Рейш, 23. Кали Тиам, 24. Васил Сапунджиев, 27. Владимир Сиромахов, 30. Симоне Игнатов, 70. Мартин Райнов, 93. Марин Петков.

Пирин (Разлог) - Левски 1:2
0:1 Мазурек (7)
0:2 Мазурек (10)

1:2 Стоянов (58)