КАТАСТРОФАТА "БАЛЪКОВ" Е ПЪЛНА! Англия ни унизи с 6:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пацо Тигъра и гредите ни спасиха от двуцифрена загуба, реферът два пъти спря мача за расизъм

Българският национален отбор записа най-тежката си загуба като домакин в историята. Селекцията на Красимир Балъков беше унижена с 6:0 от Англия пред 20 000 на "Васил Левски" в мач от квалификациите за Евро 2020. Рос Баркли и Рахим Стърлинг вкараха по два гола, а Маркъс Рашфорд и Хари Кейн добавиха по един. Унижението за "трикольорите" можеше да бъде много по-голямо, но Пламен Илиев и гредите спасиха тима от двуцифрена загуба.

Тимът ни няма победа вече над една година. Освен това остана без успех в седми пореден мач от групата и рискува да не спечели нито веджъж в европейски квалификации за път в историята си.

Преди началото и двата химна бяха освиркани от трибуните, а мачът на два пъти беше спиран от съдията заради обиди на расистка основа. В крайна сметка не се стигна до прибиране в съблекалнята и прекъсване на мача, но това не направи картинката по-малко грозна.

Селекционерът на България Красимир Балъков беше извършил шест промени в стартовия състав, като най-голямата изненада беше появата на Камен Хаджиев в титулярния състав.

Българите допуснаха гол още в 7-ата минута. Рашфорд майсторски преодоля Георги Пашов и с мощен удар не остави никакъв шанс на Пламен Илиев - 0:1.

Нашите отговориха с шут на Ивелин Попов извън наказателното поле. Джордан Пикфорд изби с една ръка. Това беше и единствената ни добра възможност през първите 45 минути. След това Англия разиграваше топката и с бързи пасове по фланговете тотално развинти Пашов и Петър Занев.

В 20-ата минута Рахим Стърлинг направи чудесно двойно подаване с Хари Кейн, след което подаде към Рос Баркли, който не сбърка на празна врата - 0:2! Малко след това срещата беше прекъсната за обиди към дебютанта Тайрън Мингс. Наложи се дикторът на стадиона да призовава феновете спрат с грозните постъпки.

След малко повече от половин час игра Англия стигна до трето попадение. Кейн центрира, Баркли изскочи от втора позиция и отново се разписа! В самия край на полувремето сблъсъкът отново беше прекъснат, този път по сигнал на съдиите. Иван Бебек и помощниците обясниха, че подвикванията са дошли от Сектор "А". В същото време фенове с черни сучъри и качулки от Сектор "Б" напуснаха стадиона. Според информация на БНТ те са предпочели да си тръгнат сами, за да не бъдат обвинявани в расизъм.

В продължението и Стърлинг записа името си сред голмайсторите, след като получи пас от Кейн във вратарското поле, откъдето нямаше как да сбърка – 4:0! След подновяването на играта Илиев спаси два удара на Стърлинг и един на Кейн, отправен от непосредствена близост.

В 69-ата минута Стърлинг все пак преодоля Илиев. Той беше изведен от Кейн, изпревари Пашов и сам срещу вратаря не сбърка за 5:0 за "Трите лъва"! До края Кейн уцели гредата, но по-късно и той вкара за крайното 6:0!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЪЛГАРИЯ: Пламен Илиев, Георги Пашов, Георги Терзиев, Камен Хаджиев, Петър Занев, Георги Сърмов, Георги Костадинов, Кирил Десподов, Ивелин Попов, Вандерсон, Исмаил Иса;

АНГЛИЯ: Джордан Пикфорд, Киърън Трипиър, Тайрън Мингс, Хари Магуайър, Бен Чилуел, Рос Баркли, Джордан Хендерсън, Хари Уинкс, Маркъс Рашфорд, Хари Кейн, Рахийм Стърлинг

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ

90+3 Край на мача!

90+2 Калъм Уилсън удари греда след асистенция на Хари Кейн

85 - ШЕСТИ ГОЛ ЗА АНГЛИЯ! Хари Кейн бележи!

82 - Хари Кейн получи хубав пас от Джордан Хендерсън и стреля, топката се отби в гредата!

76 - Вандерсон е заменен от Критиан Малинов

76 - Рашфорд излезе, Калъм Уилсън влезе

71 - Двойна смяна в състава на гостите: Рос Баркли и Стърлинг отстъпват местата си на Мейсън Маунт и Джейдън Санчо

69 - БЪЛГАРИЯ ПРОДЪЛЖАВА ДА КОПАЕ ДЪНОТО! Хари Кейн изведе Стърлинг сам срещу Илиев и нападателят на Манчестър Сити не пропусна - 0:5!

68 - Иса излезе, Галин Иванов влезе

63 - Нова блестяща намеса на Пламен Илиев ни спаси от нов гол след удар от близо на Хари Кейн

60 - Удар на Занев намер очертанията на английската врата, но Пикфорд улови топката

57 - Пламен Илиев спаси удар на Стърлинг

51 - Рашфорд беше изведен сам срещу вратаря, който отрази узара му, при добанвката Рахим Стърлинг прати торката встрани от вратата

48 - Шут на Хари Кейн е спасен от Пламен Илиев

46 - Една смяна в състава на България. Божидар Краев се появи на мястото на Георги Сърмов

46 - Начало на второто полувреме

Капитанът Ивелин Попов остана на терена и по време на почивката, за да поиска от феновете да са по сдържани в поведението си

45+6 - Край на първото полувреме!

45+4 - УНИЖЕНИЕТО Е ПЪЛНО! Рахим Стърлинг прати за четвърти път топката в мрежата на Пламен Илиев след асистенция на Хари Кейн

45 - Мачът отново беше прекратен за кратко. Англичаните се струпаха около резервната скамейка на тима, докато селекционерът Гарет Саутгейт разговаряше със съдията. Проблемът отново бяха расистки скандирания от трибуните. Иван Бебек и помощниците му са дочули обидни подвиквани от Сектор "А". В същото време фенове с черни суичъри и качулки от Сектор "Б" напуснаха стадиона. Според инхформация на БНТ те са предпочели да си тръгнат сами, за да не бъдат обвинявани в расизъм

39 - Петър Занев пробва да изненада Пикфорд с шут извън пеналта, но праща топката далеч от вратата

33 - РОС БАРКЛИ ОТНОВО БЕЛЕЖИ! Той засече с глава центриране на Хари Кейн - 0:3!

30 - Мачът беше спрян за няколко минути, след като англичаните се оплакаха на рефера, че са обиждани на расистка основа от трибуните. Дикторът на стадиона предупреди феновете. При следващ подобен случай двата отбора ще се приберат в съблекалните и ако освиркавнията продължат, мачът може да бъде прекратен!

20 - ВТОРИ ГОЛ ЗА АНГЛИЯ! Рахим Стърлинг изскочи сам срещу Пламен Илиев след двойно подаване с Хари Кейн. Звездата на Манчестър Сити обаче не стреля, а подаде вляво, където Рос Баркли вкара на празна врата - 0:2

17 -Добро центриране на Ивелин Попов към Кирил Десподов. Хари Магуайър обаче пръв стигна до топката и изчисти в ъглов удар

10 - Удар на Ивелин Попов извън наказателното поле беше майсторски отразен от Джордан Пикфорд

7 - СТРАХОТЕН ГОЛ НА РАШФОРД! Звездата на Манчестър Юнайтед финтира Георги Пашов, който остана на земята, и с мощен удар по диагонала не остави никакъв шанс на Пламен Илиев

3 - Хендерсън получи жълт картон за грубо влизане в краката на Иса. Халфът ще пропусне следващия мач на "трите лъва"