ОЧАКВАНО: Лудогорец мина и през Царско село по пътя към Деветата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Швиерчок и Икоко се разписаха, шампионите вече водят със 7 точки пред Левски

Лудогорец продължава наказателната си акция в българското първенство! Тимът на Станислав Генчев записа седма поредна победа в efbet Лига, след като се наложи с 2:0 при гостуването си на Царско село. Тимът от Разград е убедителен лидер в класирането и се е устремил уверено към девета титла. Авансът му пред Левски вече е 7 точки. "Сините" обаче са с мач по-малко. В четвъртък те приемат Дунав. Втори днес излезе Локо Пд, като "черно-белите" са на четири точки зад Лудогорец.

Шампионите можеха вкара още във втората минута. Битон беше изведен отляво и центрира по земя. Хашев опита да изчисти, но насочи топката към собствената си врата. Пласид обаче успя да избие. Последва добавка на Шверчок, но топката срещна тялото на играч от домакините. Царско село отговори с шут на Карачанаков в 4-ата минута, който профуча над напречната греда.

Класата на Лудогорец си каза думата и в 21-ата минута "орлите" поведоха с 1:0. Жоржиньо изведе Швиерчок, който стреля в далечния ъгъл, а топката се отклони в гредата и влетя в мрежата на домакините. 120 секунди след това Битон получи пас от дълбочина, овладя топката и с шут извън наказателното поле уцели гредата. В 28-ата минута и Чибота пропусна.

В заключителните секунди на първото полувреме Царско село получи право да изпълни фаул. Карачанаков центрира към Кавдански, който стреля от десетина метра, но прати топката в ръцете на Пламен Илиев.

Първото по-интересно положение през втората част отново бе пред вратата на домакините. В 50-ата минута Битон пусна към Икоко, който намери непокрития Жоржиньо, но нападателят на орлите не уцели топката пред противниковата врата. Три минути по-късно Карачанаков стреля от фаул, но Илиев боксира.

В 56-ата минута Лудогорец отбеляза втори гол. Жоржиньо изведе Икоко зад гърба на домакинската отбрана, а десният бек вкара след техничен удар по земя под плонжа на Пласид за 2:0.

Три минути по-късно Битон шутира опасно от фаул, а Пласид изби.

В 69-ата минута Битон получи топката на отлична позиция и стреля, но Пласид спаси. Домакините обаче сбъркаха при изнасянето на топката. Кълбото стигна до Тауата, който стреля, но уцели гредата. Последва пропуск на Швиерчок.

Вратарят на Лудогорец Пламен Илиев се намеси отлично в 82-ата минута, когато след удар на Христов от близко разстоянието и изби.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 25. Йордан Минев, 3. Мартин Кавдански, 26. Георги Хашев, 14. Веселин Минев, 17. Реян Даскалов, 8. Уесли Ната, 44. Божидар Кацаров, 7. Антон Карачанаков, 10. Георги Минчев, 11. Родни Антуи

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 5. Георги Терзиев, 6. Талеб Тауата, 8. Дан Битон, 10. Якуб Швиерчок, 12. Анисе, 13. Мавис Чибота, 17. Жоржиньо, 18. Светослав Дяков, 22. Джордан Икоко