ДРАМА: Късен гол на резерва донесе успех на ЦСКА 1948 в Пазарджик

Новакът Хебър загуби първото домакинство на своя стадион във Втора лига с 1:2

Хебър отстъпи с 1:2 пред ЦСКА 1948 в мач от XIV кръг на Втора лига.

Звездата на "армейците" Андон Гущеров откри резултата в 23-ата минута, но Тодор Чаворски изравни в 66-ата минута. Все пак резервата Валентин Йосков донесе победата на гостите в 82-ата минута. Като цяло тимът на гостите беше по-добрият отбор на терена и създаде куп положения, които обаче пропусна и накрая можеше да си изпати сериозно.

Въпреки тази победа, "червените" останаха втори в класирането с 33 точки, защото лидерът Септември не сгреши у дома и спечели с 3:0 срещу Спартак Варна, за да събере 34. Хебър остана 10-ти със 17 точки след първото си домакинство за сезона в Пазарджик.

В първите двайсетина минути играта е равностойна и действията се развиват основно в центъра на терена. В 16-ата минута беше вдигната спорна засада на звездата на „червените“ Андон Гущеров, който излизаше сам срещу вратаря.

Столичани поведоха в 23-ата минута с една от първите по-опасни атака в срещата. Сашо Александров проби отдясно и подаде на Васил Шопов в наказателното поле на домакините. Той овладя топката и центрира към точката на дузпата, където Андон Гущеров бе оставен сам и с хубав удар от въздуха намери вратата на Александър Любенов да 0:1.

С този гол играта на ЦСКА се отвори и гостите погледнаха по-смело към вратата на съперника. В 29-ата минута голмайсторът Гущеров стреля от близко с глава след центриране отляво, но вратаря Любенов изби, показвайки добър рефлекс.

Малко след това „армейците“ отново тръгнаха в опасна атака. Топката стигна до Шопов и той пробва изстрел от 15-тина метра, но отново Любенов успя да спаси.

В 34-ата минута Гущеров намери Милко Георгиев, който стреля от около точката за дузпа, но Любенов спаси.

На почивката старши треньорът на „зелените“ Николай Митов извърши две промени. На терена се появиха Андриан Краев и Даниел Пехливанов.

В 51-ата минута Шопов опита нестандартно изпълнение, но отново Любенов отрази.

Две минути по-късно Гущеров проби и центрира отдясно към Денислав Александров, който стреля без забавяне, но в аут.

В 57-ата минута Гущеров пропусна да удвои от близо 5 метра след центриране отдясно и удар с глава.

Три минути по-късно Тодор Чаворски центрира отдясно към Веселин Марчев, който стреля с глава, но Даниел Наумов изби.

В 66-ата минута обаче след всички пропуски на „армейците“ Хебър изравни. Янко Ангелов се измъкна от трима играчи на ЦСКА и подаде от аутлинията към оставения сам Чаворски, който от точката за дузпа не остави шансове за Наумов - 1:1.

В 72-ата минута Климентов не успя да изведе „червените“ отново напред, след като не уцели празната врата отблизо.

ЦСКА се хвърли в търсене на второ попадение и успя да стигне до него в 82-ата минута. Шопов подаде на резервата Валентин Йосков, който премина покрай играч на домакините около   границата на наказателното поле и с хубав изстрел по земя вкара в долния ляв ъгъл за 1:2.

Три минути преди края на редовното време Чаворски можеше да донесе точката за Хебър. Той стреля силно, но топката се отби от напречната греда.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили