МЪКА БЕЗ КРАЙ! Манчестър Юнайтед се провали и в Борнемут (ВИДЕО)

"Червените дяволи" си тръгнаха с празни ръце от "Виталити Стейдиъм", загубиха с 0:1

Тимът на Борнемут победи Манчестър Юнайтед с минималното 1:0 в първи двубой от 11-тия кръг на английската Висша лига. Единственото попадение отбеляза Джошуа Кинг в края на първото полувреме. "Червените дяволи" отново разочароваха с представянето си, въпреки че владееха топката през по-голямата част от двубоя, но пък отправиха по-малко точни изстрели от съперника си.

Първите 15 минути на срещата бяха равностойни, като и двата тима не предприемаха сериозни действия. В 16-ата минута Райън Фрейзър падна в наказателното поле след единоборство с капитана на гостите Ашли Йънг и поиска дузпа, но главният съдия Крис Кавана подмина ситуацията, а и след проверка с ВАР не се видя нищо нередно.

В 21-ата минута Даниел Джеймс отправи хубав удар от границата на наказателното поле, но топката премина малко встрани.

В 27-ата минута Фрейзър получи добро подаване и реши да стреля, но право в ръцете на Де Хеа.

В 35-ата минута Антони Марсиал падна в наказателното поле и поиска дузпа. Съдията не свири нарушение, а Джеферсон Лерма и Стив Кук се сдърпаха с французина заради неговата симулация. Настана лека суматоха и играчите започнаха да се дърпат и бутат. Ситуацията приключи с жълти картони за Лерма и Фред.

С изтичането на редовното време Борнемут откри резултата. Джошуа Кинг пое добре топката след центриране на Адам Смит, успя да завърти топката зад гърба си, обърна се и стреля от въздуха. Топката се промуши между краката на вратаря Давид Де Хеа и влезе в мрежата за 1:0.

Домакините започнаха по-добре второто полувреме, но с течение на времето Юнайтед тръгна в по-предни позиции, търсейки изравняването.

В 57-ата минута Андреас Перейра нанес точен изстре, но вратарят Аарън Рамсдейл изби.

Шест минути по-късно се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите, но Хари Уилсън не успя да отправи добър изстрел и Де Хеа спаси.

В 75-ата минута Борнемут можеше да стигне до втори гол, но Де Хеа спаси. Хари Уилсън нанесе много опасен изстрел по земя от границата на наказателното поле, но испанският страж успя да избие.

Девет минути преди края на срещата Мейсън Грийнууд нацели гредата след силен, а секунди по-късно вратаря Рамсдейл спаси опасен изстрел на Скот Мактоминей.