Вратар измъкна точката за Витоша във Враца (ВИДЕО)

"Тигрите" завършиха 1:1 с Ботев, тимът на Сашо Ангелов с куп пропуски

Витоша Бистрица измъкна точка от гостуването си на Ботев Враца, като двата отбора завършиха при равенство 1:1.

До голяма степен хиксът дойде заради чудесните намеси на вратаря на гостите - Християн Василев, който спаси почти всичко каквото можеше да се спаси, с изключение на дузпа в края на полувремето.

Бистричани пък взеха първа точка като гост през този шампионат, благодарение на гол на резервата Запро Динев.

Още с първия съдийски сигнал домакините, които са в негативна серия, като загубиха на два пъти в последните два кръга, установиха натиск, но удари на Георги Вълчев и Валери Божинов бяха спасени от Василев.

В 30-ата минута отново вратарят на Витоша бе на висота, след като с една ръка изби удар от фаул на Петър Атанасов.

В края на първата част врачани поведоха, след като бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Георги Вълчев. Валери Домовчийски бе точен от бялата точка - 1:0!

След началото на второто полувреме гостите опитаха да изнесат играта в по-предни позиции, но така и не стигаха до реална голова опасност, с изключение на изстрели от Атанас Кабов.

Последваха още няколко пропуска на Петър Атанасов и Домовчийски, след което дойде и ред на Витоша.

"Тигрите" стигнаха до равенство след упорство на Кабов по левия фланг, който с хубав успореден пас намери Запро Динев - 1:1!

Малко по-късно топката бе изчистена от голлинията при удар на Петър Атанасов и в крайна сметка срещата завърши при равенство.

------------------------------------------------------------------
БОТЕВ (ВРАЦА) - ВИТОША (БИСТРИЦА) 1:1

Ботев (Враца): 33. Красимир Костов, 4. Ангел Лясков, 39. Деян Иванов, 18. Илия Миланов, 11 Андреас Васев, 7. Георги Вълчев, 23. Симеон Мечев, 6. Даниел Гаджев, 10. Петър Атанасов, 30. Валери Домовчийски, 86. Валери Божинов
Ст. треньор: Сашо Ангелов

Витоша (Бистрица): 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 5. Венцислав Бонев, 24. Георги Купенов, 99. Ваньо Иванов, 10. Георги Амзин, 7. Кристиян Кочилов, 80. Лъчезар Котев, 14. Четин Садула, 93. Атанас Кабов, 45. Григор Долапчиев
Ст. треньор: Енгибар Енгибаров
-------------------------------------------------------------------
90+3 - Край на мача!

80 - Чудесен шанс за Ботев! Топката е избита от голлинията, след като Петър Атанасов преодоля вратаря на гостите!

75 - Чудесна борба на Атанас Кабов отляво до наказателното поле завърши с точен пас на юношата на Левски, който завърши с гол на Запро Динев за 1:1!

62 - Илия Миланов се озова на добра позиция след центриране от фаул, но ударът му с глава бе спасен от Василев.

57 - Ангел Лясков стреля по диагонал добре, след като овладя топката отляво в наказателното поле, но ударът му профуча до гредата.

49 - Гостите поискаха дузпа, след като техен играч стреля по посока на вратата, ударът рикошира в играч на врачани, като останаха съмнения дали съприкосновението не е било с ръка. Така или иначе реферът бе категоричен - нарушение няма!

46 - Начало на второто полувреме.

45+2 - Първата част завършва с гол от дузпа за домакините! Точен е Валери Домовчийски - 1:0!

30 - И след 30-ата минута резултатът остава непроменен, макар че Петър Атанасов бе близо до попадението след пряк свободен удар пред наказателното поле, който обаче бе спасен от вратаря Василев.

25 - Срещата до момента протича почти изцяло пред наказателното поле на "тигрите", които засега успяват да не допуснат гол.

20 - Натискът на домакините става все по-осезаем, а в 18-ата минута Валери Божинов беше близо до откриване на резултата, но от удобна позиция стреля слабо и вратарят спаси.

9 - Първият шанс е на сметката на домакините! Георги Вълчев опита да открие резултата след центриране от корнер, но ударът му мина до близо до гредата.