ДРАМА НА "ТИЧА": ЦСКА удари Черно море в края (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените“ са на 4 точки от Левски след здрава битка във Варна

ЦСКА спечели с 2:0 гостуването си на Черно море от 15-ия кръг на efbet лига. "Червените" стигнаха до успеха с попадения на резервата Кристиан Малинов в 88-ата минута и на Али Соу в продължението на мача. Така тимът на Милош Крушчич взе реванш за загубата от "моряците" с 1:3 на "Армията" и се доближи на само четири точки от четвъртия Левски. На "сините" обаче им предстои домакинство на Етър в сряда.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което преобладаваха острите сблъсъци. Черно море традиционно се беше настроил за битка на "Тича" и я получи. Гостите не се уплашиха. Наложи се съдията да покаже четири жълти картона само пред първите 45 минути. Треньорът на домакините пък трябваше да прави принудителна смяна. На мястото на Патрик Андраде, който бе изнесен с носилка, влезе Емил Янчев.

В 34-ата минута Тиаго стреля от пряк свободен удар, но топката беше уловена от вратаря на Черно море Миодраг Митрович. Секунди преди почивката гостите отново можеха да отбележат, но удара на Рубен Пинто се отби в страничната греда.

Втората част започна с натиск на ЦСКА, но той не доведе до нищо опасно пред вратата на Миодраг Митрович. В 68-ата минута на срещата Брадли Мазику опита далечен изстрел, но топката премина над вратата на домакините.

Пет след това шут на Рубен Пинто от двайсетина метра беше отразен от вратаря на домакините Митрович. В 80-та минута отново стражът на Черно море се намеси решаващо, след като успя  избие топката след изстрел с глава на Раул Албентоса.

Резервата Кристиан Малинов зарадва "червените" фенове по трибуните в 88-та минута. Той вкара след чудесна комбинация, започната от Жеферсон и преминала през Пинто преди националът на България да матира домакините с прецизен удар по земя.

Малко по-късно Черно море пропиля най-доброто си положение. Бусато направи невероятно спасяване след удар с глава на Иса. Така се стигна до втората минута на добавеното време, когато Али Соу сложи точка на спора.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕРНО МОРЕ: 18. Миодраг Митрович, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов, 44. Димитриос Хантакиас, 2. Цветомир Панов, 99. Дани Кики, 7. Патрик Андраде, 72. Родриго Енрике, 71. Васил Панайотов, 90. Мартин Минчев, 9. Исмаил Иса

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 6. Рубен Пинто, 10. Евандро, 11. Петър Занев, 14. Вив Соломон-Отабор, 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго, 22. Али Соу, 25. Раул Албентоса, 26. Валентин Антов, 28. Пламен Йорданов Гълъбов

90+4 Край на мача!

90+2 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Али Соу слага точка на спора - 0:2!

90 - Бусато направи невероятно спасяване и спаси отбора си от изравняването

89 - Илиан Илиев замени Виктор Попов

88 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Кристиан Малинов бележи след подаване от Рубен Пинто и удар покрай вратаря на Черно море!

86 - Шут на Малинов минава над вратата

85 - Минчев пропусна да накаже ЦСКА при опасна атака за Черно море

84 - Малинов замени Вив Соломон Отабор

80 - Раул Албентоса стреля с Глава след центриране на Занев от фаул. Митрович пложира и извади топката в корнер

66 - Николай Йорданов показва картон и на Брадли Мазику

63 - Жълт картон и за треньора на ЦСКА МИлош Крушчич, който реагира невъздъргжано на отсъждане на рефера

60 - Жълт картон за Виктор Попов от домакините

56 - Жоао Кардосо завени Дани Кики

51 - Дани Кики центрира от фаул в наказателното поле да ЦСКА, там Валентин Антов изчисти с глава в корнер

46 - Начало на второто полувреме

45+2 - Край на първото полувреме

45+1 Греда! Удар на Рубен Пинто се отби в десния страничен стълб на вратата на домакините

45 - Подаване по земя в наказателното поле на Черно море стигна до Евадро, който стеря от движение, но прати топката високо над вратата

44 - Жълт картон за Дани Кики

39 - Лошо падане на Евандро след съприкосновение с Панов. Наложи се да влиза лекарския щаб на ЦСКА. В крайна сметка нападателят се изправи и продължи

34 - Удар на Тиаго от фаул е уловен без проблем от Миодраг Митрович

29 - Али Соу е санкциониран с картон за оспорване на съдийско решение

27 - Контра на ЦСКА завърши с опит за изстрел на Отабор, който обаче беше блокиран от  Даниел Димов

23 - Принудителна смяна в състава на Черно море. Патрик Андраде порлучи контузия и се наложи на негово място да влезе Емил Янчев

22- Хубав далечен шут на Рубен Пинто не затрудни вратаря на на Черно море

16 - Жълт картон и за Патрик Андраде от Черно море

13 - Жълт картон за Евандро

9 - Мартин Минчев се опита да изненада вратаря на ЦСКА с удар от границата на наказателното поле, но стреля слабо и Бусато улови

5 - Центриране на Брадли Мазуки не се получи, след като левият бек на "червените" се подхлъзна и падна, а топката излезе в аут