Пловдивският Локомотив измести Левски от второто място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Победните серии на Славия и Локо Пд приключиха в „Овча купел“ след две дузпи и 1:1

Славия и Локомотив (Пловдив) поделиха точките след равенство 1:1 в мача помежду си от XV кръг на футболното ни първенство.

Срещата в столичния квартал „Овча купел“ бе изгледана на живо от президентите на двата клуба Венци Стефанов и Христо Крушарски, а от нея липсваше треньорът на домакините Златомир Загорчич, чийто баща почина в навечерието на двубоя.

Самият мач пък сложи край на победните серии, в които се намираха опонентите - „белите“ бяха в поредица от 5, а гостите – от 7 последователни успеха в официални двубои от всички турнири.

Първото полувреме не предложи много голови положения, макар че в края Локомотив бе близо до откриването на резултата.

Първо, в 35-ата минута Ален Ожболт опита удар от над 20 метра, но над целта, а в последните секунди на първата част словенецът нацели и гредата.

Точно преди паузата Локо Пд изпълни бързо едно статично положение и след заучено отиграване Бирсент Карагарен подаде към непокрития около точката за изпълнение на дузпа Ожболт, чийто изстрел срещна страничната греда.

Така почивката дойде при нулево равенство, което се задържа до 73-ата минута.

Тогава гостите получиха дузпа заради нарушение на Венцислав Бенгюзов срещу Петър Витанов в наказателното поле.

Капитанът Димитър Илиев застана зад топката и хладнокръвно я прати в мрежата с десетото си шампионатно попадение през сезона, благодарение на което оглави еднолично класацията при реализаторите.

Домакините можеха да изравнят почти веднага, тъй като в 77-ата минута Галин Иванов намери Радослав Кирилов, но той от десетина метра прати топката над вратата, пропускайки най-чистото положение на Славия.

Все пак малко по-късно „белите“ също получиха дузпа, реализирана в 82-ата минута от капитана Галин Иванов за крайното 1:1.

Така Локо Пд събра 33 точки, с десет повече от Славия, и измести Левски от второто място във временното класиране, но „сините“ са с мач по-малко, защото в сряда приемат Етър.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:1

0:1 Димитър Илиев 73, дузпа
1:1 Галин Иванов 82, дузпа

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЛАВИЯ: 1. Георги Георгиев, 4. Петър Патев, 15. Емил Виячки, 38. Милен Гамаков, 83. Христо Попадийн, 35. Георги Йомов, 8. Славчо Шоколаров, 10. Янис Карабельов, 11. Радослав Кирилов, 33. Галин Иванов (к), 9. Цветелин Чунчуков;
Резерви: 1. Георги Петков, 73. Венцислав Бенгюзов, 23. Владислав Узунов, 6. Давид Хуманес, 14. Дарко Тасевски, 71. Емил Стоев, 7. Калоян Кръстев;
Треньор: Мартин Кушев;

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71. Мартин Луков, 5. Дейвид Малембана, 61. Диниш Алмейда, 6. Стивън Езе, 50. Йосип Томашевич, 10. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов, 9. Бирсент Карагарен, 21. Георги Илиев Русев, 14. Димитър Илиев (к), 12. Ален Ожболт;
Резерви: 1. Илко Пиргов, 25. Лукас Масоеро, 13. Един Бахтич, 77. Анте Аралица, 7. Момчил Цветанов, 44. Николай Николаев, 19. Густаво де Оливейра;