Локо Пд се върна на пътя на победите, изпревари Левски в класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Смърфовете" се наложиха с 2:0 над Ботев Враца след попадения на Алмейда и Георги Илиев

Локомотив Пловдив записа седма победа от осем мача в efbet Лига, след като се наложи с 2:0 над гостуващия Ботев Враца. Първото попадение в мача отбеляза Диниш Алмейда в 33-ата, когато вкара атрактивен гол след прехвърлящ удар. При удара обаче португалецът целеше да направи пас на свой съотборник, а не да отбележи. В 73-ата минута на терена влезна Валери Божинов, но и той не помогна на Ботев да стигне поне до точка в срещата. В 90-ата минута рекордьорът по мачове в елита Георги Илиев сложи точка на спора, след като бе изведен на празна врата от Димитър Илиев.

След успеха Локомотив изпревари Левски в класирането – „смърфовете“ имат 36 точки в актива си, докато столичани са с 35, но имат и мач по-малко.

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на починалия преди дни верен фен на Локомотив Калуст Ширинян. На стадион "Локомотив" пристигна и селекционерът на България Георги Дерменджиев. Първата добра възможност пред една от двете врати дойде в 14-ата минута. Анте Аралица избяга зад гърба на защитата на гостите, но се забави малко повече при удара си и стражът Красимир Костов спаси. Топката отново попадна в Аралица, който стреля от движение, но този път нацели тялото на защитник.

В 32-ата минута Димитър Илиев се възползва от грешно подаване в средата на терена от Георги Вълчев. Новоизлюпеният национал подаде към Анте Аралица, който вместо да стреля от удобна позиция, предпочете да подава, заради което си навлече гнева на наставника Бруно Акрапович и феновете на "Лаута".

В 33-ата минута обаче Локомотив поведе в резултата с хубав гол на защитника Диниш Алмейда. Бранителят се озова в наказателното подаване на Ботев (Враца) при подаване на Един Бахтич, поведе си топката на пред и опита да центрира, но вместо това топката прехвърли стража Костов и се заби в горния му десен ъгъл.

Минута по-късно отново Бахтич центрира по земя, а Ален Ожболт се размина с топката. В 35-ата минута Момчил Цветанов пробив по левия фланг и центрира много остро, но Аралица не бе подготвен и не успя да насочи топката към вратата. До края на първото полувреме Локомотив запази преднината си и да се оттегли с един гол преднина на почивката.

В 57-ата минута добро центриране на Един Бахтич бе засечено с глава от Димитър Илиев, но ударът на капитана на Локомотив прелетя над напречната греда. В 61-ата минута Дейвид Малембана изпълни фаул от около 30 метра. Бранителят шутира мощно, а топката премина на сантиметри от долния десен ъгъл на вратата. В 69-ата минута центриране на Андреа Васев от десния фланг можеше да доведе до гол във вратата на Мартин Луков.

Валери Домовчийски засече с пета подаването, а топката като по късмет не се оплете в мрежата. Преди това врачани имаха претенции за дузпа, след като Ангел Лясков падна в наказателното поле при съприкосновение с Малембана. Главният съдия Георги Николов обаче даде сигнал играта да продължи с изпълнение на аут.

В 72-ата минута Аралица отново си навлече гнева на феновете, след като пропусна да удвои преднината на Локомотив. Нападателят бе изведен по блестящ начин от Димитър Илиев, но стреля над вратата. В последната минута на редновот време Локомотив имаше две възможности за гол, като и в двата случая замесен бе Димитър Илиев.

Първо капитанът засече центриране на Бирсент Карагарен от десния фланг, но Костов спаси. След това националът се откъсна зад защитата на Ботев, влезе в наказателното поле и подаде назад към свободния Георги Илиев, който не сбърка и оформи крайното 2:0.