ЖИВ Е ТОЙ, ЖИВ Е! Ботев (Пд) повали слабичък Левски в Коматево (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сашо Тонев донесе голямата радост, Неделев най-сетне изигра голям мач

Ботев Пловдив спря победния ход на Левски, след като записа минимална победа над „сините“ в неделното дерби от 16-ия кръг efbet Лигата. „Канарчетата“ взеха трите точки благодарение на попадение на Александър Тонев в 47-ата минута след прецизен пас на Тодор Неделев. Така Левски пропусна да се завърне на второто място в класирането, на което в момента е Локо Пд. „Сините“ остават с 35 точки, „смърфовете“ са с 36, а лидерът Лудогорец има в актива си 39 точки. Ботев вече има 16 точки и се изкачи на 10-о място, измествайки Царско село.

Срещата започна с домакински натиск, като в 4-ата минута „канарчетата“ имаха добра възможност да отбележат. Филипов центрира отдясно, Виана бе пресиран от бранител, но все пак успя да отправи удар, който обаче бе отразен от Миятович.

Опасна контра на „жълто-черните“ в 28-ата бе спряна с фаул от Алар, за което нападателят на гостите получи жълт картон.

В 39-ата Тодор Неделев пробва директен обстрел от фаул, въпреки сериозната дистанция до целта, ударът му обаче срещна стената. Атаката на пловдивчани продължи, а Шопов завърши нападението с удар встрани от целта.

В следващата атака „сините“ пропуснаха най-чистото положение преди почивката. Живко Миланов намери Дени Алар в накзателното поле, нападателят задържа с гръб към вратата умело, след това остави топката за Паулиньо и бразилецът нанесе удар от около 11-12 метра, но стреля правов във вратаря на пловдивчани.

Второто полувреме започна перфектно за тима на Ферарио Спасов. Тодор Неделев проби отдясно, след което пусна отличен пас по земя, Виана се размина с топката, но Александър Тонев нямаше проблеми да засече на далечната греда и прати топката в мрежата на столичани за 1:0.

Нов перфектен пас на Неделев в 54-ата даде възможност на Станислав Шопов да увеличи преднината на домакините, младокът бе изведен сам срещу Миятович, но след техничен прехвърлящ удар топката мина близо до левия страничен стълб.

В следващите минути гостите се активизираха в атака, но имаха сериозни затруднения да пробият отбраната на „жълто-черните“. Паулиньо отправи няколко далечни удара, но без да има нужната точност.

Офанзивата на Левски не доведе до нищо сериозно пред вратата на „канарчетата“, които се поздравиха с крайния успех.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ботев Пд - Левски 1:0
1:0 Тонев (47)

90+4 Край на двубоя!
90+2 Стоименов влиза на мястото на Виана.
90 Четири минути добавено време.
90 Марин Петков заменя Тиам.
88 Найденов заменя Горанов.
87 Центриране отдясно на Филипов, Живко Миланов изчиства.
85 Марко Перван заменя Неделев.
80 Нуно Рейш също получава жълт картон.
76 Жълт картон за Ейолфсон.
74 Нов неточен изстрел на Паулиньо извън наказателното поле.
71 Отлична намеса на Кристиан Димитров, избивайки топката от краката на Райнов, след което и удар на Алар бе блокиран от футболист на домакините.
68 Антонио Вутов заменя Станислав Шопов.
67 Станислав Шопов също е санкциониран с жълт картон.
65 Жълт картон за Хали Тиам.
63 Опасен удар на Паулиньо извън пеналта, но топката минава над целта. При удара е имало докосване от играч на Ботев и бе отсъден корнер.
59 Задна ножица на Паулиньо, но топката се отбива в тялото на Лазар Марин.
57 Мартин Петков заменя Здравко Димитров.
55 Фрапантен пропуск! Нов брилянтен пас на Неделев, този път за Шопов, който излезе сам срещу Миятович, младокът пробва техничен прехвърлящ удар, но не уцели очертанието на вратата!
53 Удар на Райнов над вратата.
47 ГОООООЛ!!! Тонев бележи! Тодор Неделев организира бърза контра отдясно, след което пусна отличен пас, Виана пропусна да засече топката, но на далечната греда Александър Тонев нямаше как да пропусне от няколко метра!
46 Начало на втората част!
45 Край на първото полувреме.

40 Шанс за Левски! "Сините" се възползваха от грешка в центъра на домакините, Алар получи с гръб към вратата, задържа добре и остави на Паулиньо, който от чиста позиция би във вратаря.
39 Удар на Неделев от фаул, звездата на Ботев обаче би в стената, след което Шопов нанесе удар от линията на наказателното поле, но не улучи вратата.
35 Първи точен удар за Левски, отправи го Тиам, но без да затрудни Янко Георгиев.
31 Намеса на Терзиев след пас на Здравко Димитров, топката е изчистена в тъч.
28 Фернандо Виана организира бърза контра за "жълто-черните",  в центъра обаче бе фаулиран от Алар, който получи за действието си жълт картон.
20 Топката бе пратена към рожденика Станислав Шопов, но навършващият 17-годишна възраст младок от Ботев имаше бурни претенции, че е бил задържан от Иван Горанов пред наказателното поле - сигнал не последва.
18 Неточен пас на Лазар Марин, топката минава над вратата на гостите.
15 Пас на Миланов по земя отдясно, Кристиан Димитров успява да избие.
10 Живко Миланов задържа до ъгловото флагче, но не успява да отправи пас в пеналта на домакините.
4 Спасяване на Миятович! Отличен пас на Филипов отдясно, бранител попречи на Виана да направи по-добър удар, но все пак бразилецът отклони към вратата на гостите, където Миятович спаси с плонж.
2 Грубо нарушение на Паулиньо, но картонът му се разминава.