ФАНТАСТИЧНО! Младежите разбиха фаворита Полша с 3:0! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Талантите ни дадоха лъч надежда за родния футбол пред погледа на легендата Бониек

Младежкият национален отбор на България постигна фантастична победа с 3:0 над Полша в решителна евроквалификация, изиграна на стадион "Славия" тази вечер.

Младите "лъвове" имаха нужда от задължителна победа, за да запазят шансовете си за класиране и го направиха по страхотен начин над лидера в групата.

Първата опасност в срещата бе пред вратата на поляците. Андреа Христов излезе на чиста позиция пред наказателното поле и бе спънат. При изпълнението на фаула топката рикошира в стената и стигна при Станислав Иванов, но крилото на Левски не успя да я насочи в очертанията на вратата.

В средата на първата част нашият страж Наумов трябваше да се намесва на два пъти след далечни удари на Листовски и Йоживяк.  Той обаче успя да избие опасните изстрели от дистанция.

В края на полувремето България вдигна оборотите и стигна до успех. Първо нашите удариха греда след контраатака, при която Антов се оказа на чиста позиция, но шутът му се отби в напречния стълб.

Само минута по-късно обаче "лъвовете" излязоха напред в резултата. След грешка в защитата на поляците Станислав Иванов открадна топката, напредна и подаде към Тонислав Йорданов. Нападателят на Литекс стреля и след рикошет топката влезе в мрежата на Грабара.

В 51-ата минута България удвои аванса си. Лъчезар Котев изведе отлично зад защитата Иванов, който овладя кълбото и го прати покрай вратаря за 2:0.

Десетина минути по-късно България вече водеше с класическа преднина. Иванов напредна по дясното крило и след като финтира Собочински прати топката мощно във вратата на Грабара за трети път.