Локо (Пд) наниза седем гола преди гостуването на Лудогорец

"Смърфовете" можеха да победят и с двуцифрен резултат, ако бяха малко по-точни пред вратата на съперника

Локомотив (Пловдив) разби втородивизионния Струмска слава със 7:0 в контролна среща, играна на "Лаута". "Черно-белите" загряха за предстоящия шампионатен мач с Лудогорец.

Още в 4-ата минута Ален Ожболт стреля покрай вратата. След това Анте Аралица напредна добре и пусна пас в коридор към Ожболт, но вратарят Драгомир Петков излезе и пресече подаването. В 18-ата минута Локомотив излезе напред в резултата с гол на Ален Ожболт, който бе изведен по блестящ начин от Георги Илиев и с отличен удар откри резултата.

В 23-ата минута отново Ожболт наказа груба грешка в защита на Симеон Петров и на няколко метра сам срещу вратаря не сбърка за 2:0. В 31-ата минута Анте Аралица направи резултата класически. Нападателят излезе зад гърба на защитата на Струмска слава и падайки насочи топката в обратния ъгъл на вратата.

В началото на второто полувреме Бруно Акрапович направи доста промени в състава си. В 54-ата минута Момчил Цветанов опита интересен удар с левия крак към далечния ъгъл, но топката премина на сантиметри от гредата. В 60-ата минута стражът на Струмска слава се отчете с добро спасяване при удар на Бирсент Карагарен и последвал рикошет в крак на защитник. От корнера обаче Локомотив успя да отбележи четвърти гол. Карагарен продължи топката с глава към втора греда, а там каращият проби Идакво вкара в опразнената врата.

В 66-ата минута страхотна атака на Локомотив бе завършена с гол от Момчил Цветанов. Един Бахтич подаде към свободния вдясно Карагарен, а той пуска успореден пас към Момчил Цветанов в наказателното поле. Последният просто подложи крак и вкара за 5:0.

Малко по-късно наставникът Бруно Акрапович реагира бурно при съдийско отсъждане и дори влезе на терена да потърси сметка от главния съдия, но бе изваден от футболистите на "смърфовете".

В 72-ата минута Николай Николаев постави топката на главата на Карагарен, но последният стреля в ръцете на вратаря. В 80-ата минута Чико Цветанов проби в наказателното поле, извади топката към Един Бахтич, а той вместо да стреля, подаде към свободния Бирсент Карагарен, който направи резултата 6:0 със силен удар от близка дистанция. Само три минути по-късно "смърфовете" повториха упражнението, но този път Мустафа Абдулахи подаде към Един Бахтич, а той отбеляза с шут под гредата.

ЛОКОМОТИВ - СТРУМСКА СЛАВА 7:0
1:0 Ожболт (18)
2:0 Ожболт (23)
3:0 Аралица (31)
4:0 Идакво (61)
5:0 Цветанов (66)
6:0 Карагарен (80)
7:0 Бахтич (83)

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): Мартин Луков, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Ече Идакво, Николай Николаев, Петър Витанов, Мустафа Абдулахи, Уирис Оливейра, Георги Илиев, Ален Ожболт, Анте Аралица;

СТРУМСКА СЛАВА: Драгомир Петков, Илиян Попов, Симеон Петров, Мартин Костов, Димитър Петков, Димитър Буров, Антон Тунгаров, Любомир Танев, Мирослав Николов, Хуан Калдерон, Октай Юсеин
Френски гранд иска звездата на Локо (Пд)