НЕВИЖДАНО ПРЕЗ СЕЗОНА: ЦСКА с четвърта поредна победа, отказа Ботев за минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените“ загряха за Лудогорец с куп пропуски и 3:0 в дебюта на Антони Здравков във Враца

За първи път през настоящия сезон отборът на ЦСКА записа серия от четири шампионатни победи.

Това стана факт, след като „червените“ спечелиха с 3:0 визитата си на Ботев във Враца от XVII кръг и така развалиха дебюта на Антони Здравков начело на „зелените“.

Успехът на „армейците“ можеше да е далеч по-изразителен, но те направиха куп пропуски, като с три такива се отчете нападателят им Али Соу.

Иначе те решиха изхода на срещата за по-малко от 20 минути, след като откриха резултата още в седмата чрез Пламен Гълъбов и удвоиха в 18-ата с гол на Тиаго Родригеш, който оформи и класиката в добавеното време на срещата.

Гостите имаха редица възможности да отбележат още, но не се възползваха, а и вратарят на врачани блесна с отлични спасявания.

В четвъртата минута обаче стражът остана на място след мощен изстрел на Евандро, но топката мина на сантиметри над целта.

Малко по-късно Гълъбов засече с глава центриране на Петър Занев и в седмата минута отбеляза дебютния си гол за „червените“ – 0:1.

В 18-ата пък Евандро се възползва от грешка в защитата на домакините, за да изведе в коридор Тиаго сам срещу вратаря  и португалецът хладнокръвно покачи на 2:0.

След това срещата се накъса заради доста здрави единоборства, а в заключителната част на първото полувреме ЦСКА получи две възможности да направи резултата класически.

В 41-ата минута Соломон-Отабор пропусна да стори това, а в 45-ата той изведе Евандро на чудесна позиция, ала изстрелът на бразилеца бе право в тялото на вратаря и Краси Костов отрази.

На почивката новият наставник на врачани опита да промени нещата с две смени, като извади апатичния Валери Божинов, ала това не доведе до нищо съществено.

След почивката на терена имаше повече битка и по-малко футбол, като на два пъти се стигна и до сблъсъци между състезатели на двата тима.

Още в началото на второто полувреме пък Али Соу направи фрапантен пропуск, почти на празна врата, а крайното 3:0 бе оформено чак в 92-ата минута, когато Тиаго засече от движение и вкара второто си попадение в срещата.

Така ЦСКА загря по най-добрия начин за дербито с Лудогорец на „Армията“ в следващия кръг и събра 34 точки, докато Ботев Враца остана с 13 в своя актив.

Ботев (Враца) - ЦСКА 0:3
0:1 Пламен Гълъбов (7)
0:2 Тиаго Родригеш (18)
0:3 Тиаго Родригеш (90+2)

Стартови състави:

Ботев (Враца):
Костов, Васев, Домовчийски, Божинов, Керчев, Вълчев, Иванов, Михайлов, Миланов, Атанасов, Мечев;

ЦСКА: Бусато,
Пинто, Евандро, Занев, Отабор, Мазику, Тиаго, Албентоса, Антов, Гълъбов, Соу;

NOVSPORT.COM проследи мача на живо посредством чат-описание на всички интересни моменти:

90+3 КРАЙ НА МАЧА! ЦСКА ПОБЕДИ С 3:0 БОТЕВ ВРАЦА В ДЕБЮТА НА АНТОНИ ЗДРАВКОВ НАЧЕЛО НА ДОМАКИНИТЕ.

90+2 ГОООЛ ЗА ЦСКА! Тиаго оформя класическия резултата с втория си гол в мача.

88 - Доминик Янков проби добре в наказателното поле на ЦСКА и стреля по диагонал, но право в ръцете на Бусато.

86 - Последна рокада в срещата. Греъм Кери заменя Соломон-Отабор в състава на ЦСКА.

80 - Сбъсъци между футболисти на двата отбора. Валери Домовчийски скочи срещу Албентоса след единоборство с Илия Миланов, но ситуацията се размина без жълти картони.

77 – Жълти картони за резервата на домакините Гаджев и за Вальо Антов от ЦСКА.

70 - Втора рокада в ЦСКА. Жеферсон заменя Евандро.

66 - Последна смяна в състава на домакините. Даниел Гаджев заменя Вълчев.

64 - Смяна в състава на ЦСКА. Кристиан Малинов влиза вместо Рубен Пинто.

59 – Жълт картон за Илия Миланов, който извърши ненужно грубо нарушение срещу Соу в централната част на терена.

55 – Корнер и в полза на Ботев не води до нищо опасно пред Бусато.

52 - Ъглов удар за ЦСКА, след който Тиаго засега центрирането на Петър Занев, но не намери целта.

50 – Нова ключова намеса на вратаря Костов, който изби в корнер техничен удар на Тиаго Родригеш по диагонала, а след последвалия ъглов удар не се стигна до нищо опасно пред стража на домакините.

47 - НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК! Гълъбов изведе отлично Али Соу, почти на празна врата, но нападателят не можа да улучи топката и след рикошет в тялото му тя мина високо над целта.

46 - Валери Божинов и Ивайло Михайлов отстъпват местата си на Мирослав Будинов и Доминик Янков.

46 - Начало на второто полувреме, две промени в състава на домакините.

45+1 Край на първото полувреме! ЦСКА се оттегля на почивка с аванс от две попадения, който можеше да е доста по-сериозен, ако „червените“ бяха по-концентрирани пред гола.

45 – ФРАПАНТЕН ПРОПУСК НА ЕВАНДРО! Бразилецът получи от Отабор пред границата на малкото наказателно поле, фронтално срещу вратата, но стреля право в тялото на вратаря, който показа рефлекс и блесна със спасяване!

41 – НОВ ШАНС ЗА ЦСКА! Отабор бе на метър-два от вратата на домакините, но реши да търси удар от малък ъгъл, вместо да подава, а Краси Костов внимаваше и спаси.

40 – Незабележимият на терена до момента Валери Божинов, който води атаката на домакините, влезе в спор с младия Валентин Антов от ЦСКА, но не се стига до нищо сериозно и играта продължава след намесата на съдията.

35  - Жълт картон на Рубен Пинто, чието нарушение пред дъгата на наказателното поле на ЦСКА води до свободен удар в полза на домакините.

34 – Корнер в полза на Ботев, след който Венци Керчев засече с глава, но прати топката покрай вратата.

31 – Нов шанс за ЦСКА. Али Соу получи възможност да стреля по диагонала, но вратарят на домакините спаси.

26 – Жълт картон за Венци Керчев от домакините, които опитват да отговорят, но стигат само до далечен удар на Симеон Мечев, който минава високо над вратата на ЦСКА.

18 – ГООЛ ЗА ЦСКА! След грешка в защитата на домакините топката стигна до Евандро пред наказателното поле, който майсторски изведе в коридор Тиаго сам срещу вратаря и халфът го преодоля хладнокръвно, за да даде аванс от две попадения на „червените“.

14 – Али Соу получи хубав извеждащ пас, но направи слабо първо докосване и топката му бе избита, нов корнер за ЦСКА, след който се стига до нарушение на Албентоса срещу вратаря на домакините.

7 – ГОООЛ ЗА ЦСКА! Гостите откриха резултата, след като Пламен Гълъбов засече с глава центриране на Петър Занев от корнер и реализира дебютния си гол за "червените".

4 – ШАНС ЗА ЦСКА! Евандро бе оставен непокрит на десетина метра, леко вляво от вратата на врачани, но ударът му профуча на сантиметри над гредата.

3 – Първата атака в мача е на ЦСКА и дойде след дълъг пас на централния защитник Раул Албентоса. За топката се пребори Али Соу, но след това гостите я загубиха.