ОБЗОР: Миньор (Перник) запази върха в Югозападната Трета лига с минимален успех (РЕЗУЛТАТИ)

Лидерите с ценни победи, Вихрен се отдалечи от върха след равен в Етрополе

Осем срещи от Югозападната трета лига се изиграха днес от 14:00 часа.

В един от най-интересните, лидерът в класирането Миньор (Перник) надви с минималното 1:0 Беласица (Петрич) като гост и запази преднината си от една точка на върха на класирането.

Плътно зад тях отново е Септември, който надви с 2:0 Кюстендил. Евени Тунев реализира с глава първото по-опасно положение за симитлии в 14-та минута, а вторият гол бе дело на капитана Лулейски 20 минути по-късно, който реализира сам срещу вратаря.

Друг от лидерите Вихрен (Сандански) обаче стъпи накриво в Етрополе и стигна само до равен 1:1 с Чавдар. Така те останаха трети, но вече на две точки от втория Септември.