Геша за скандала в Балчик: Спартак са виновни, не оправиха оградата!

"Не може ли заради едно нарушение да се нахлува на терена"

Според треньора на Черноморец (Балчик) – Георги Иванов, Спартак (Варна) носи вина за прекратения мач в Балчик днес. Геша разкри, че няколко пъти е казвал на Мартин Зафиров да оправят оградата на стадиона, която бе изкъртена от феновете на „соколите“ по време на мача с Левски за Купата на България, но това не е станало и днес оградата е поддала, когато привърженици от Варна са били върху нея. След като е паднала, те са нахлули на терена и прекратили срещата в 79-ата минута при 1:0 за Черноморец.

Ето какво заяви Геша:

„По време на мача Спартак – Левски за Купата на България през септември, феновете на варненския тим почти изкъртиха оградата. От тогава няколко пъти казвах на Мартин Зафиров да дойдат и да я оправят, като заварят изкъртените болтове. Но те завариха само два болта, което е твърде малко.

Днес по време на нашия мач феновете на Спартак се качиха върху оградата, разлюляха я и бе логично тя да поддаде и да падне, след като се държи на малко болтове. После ултрасите подгониха съдиите, след това отидоха и при нашите фенове да се разправят, а знаете, че нашите фенове са тихи и кротки.

Разбирам, че привържениците на Спартак са нахлули, тъй като били недоволни, че не е отсъден фаул в тяхна полза. Във въпросната ситуация имаше една изсипана топка и Генади Луго се дърпаше и буташе във въздуха с техен играч. Реферът свири фаул за нас, а те смятали, че трябвало да е в тяхна полза. Не може ли заради едно нарушение да нахлуват на терена. По тази логика излиза, че когато през първото полувреме не ни дадоха дузпа, ако беше това положение в нашия пеналт и реферът не бе посочил бялата точка за тях, значи още тогава щяха да нахлуят…“.