ОБЗОР: ЦСКА 1948 се спаси от резил срещу Лудогорец II насред София

Локо Сф измъкна 3:3 в Бургас, Хебър удари Ботев (Гълъбово)

Кандидат №1 за влизане в елита ЦСКА 1948 се спаси от голям резил срещу Лудогорец II  в мач от 15-иа кръг на Втора лига. "Червените" измъкнаха 2:2 насред София, след като губеха с 0:2 до 90-ата минута и вече изостават с четири точки от лидера Септември. Само първото място дава право на промоция.

Методий Стефанов откри в 57-ата минута, а четири минути по-късно Иван Йорданов удвои. Натискът на домакините даде резултат едва след 90-ата минута. Първо Борис Тютюков намали след центриране на Сашо Александров, а малко по-късно Венцислав Василев изравни с хубав удар от 25 метра. В последните секунди тимът от София опита да постигне и пълен обрат, но стигна само до ъглов удар.

В първия мач за деня Локомотив Сф напави 3:3 с Нефтохимик в Бургас. Столичани успяха да наваксат изоставане от два гола, а накрая пропуснаха да спечелят. Двубоят беляза завръщането на домакините на ст. "Лазур". Тимът на Младен Додич остава на трето място с 29 точки. Нефтохимик е на девета позиция с осем по-малко.

Хебър спечели с 1:0 домакинството си на Ботев (Гълъбово). Голът отбеляза Чаворски в 61-ата минута. По този начин тимът от Пазарджик събра 23 точки и е на седмото място в класирането. Ботев заема 11-а позиция с 19 т.

С мача ЦСКА 1948 - Лудогорец II завършват мачовете за деня във втория ешелон.

Двубоите ще можете да проследите на живо чрез Novsport.