ОГРОМНА ДРАМА НА "БЕРНАБЕУ"! Реал рухна за две минути и даде точка на ПСЖ (ВИДЕО)

Два гола на Бензема не стигнаха за реванш срещу парижани

Реал Мадрид не успя да задържи аванс от два гола и завърши 2:2 с гостуващия ПСЖ в мач от Група А на Шампионска лига. „Кралския клуб“ поведе в 17-ата с гол на Бензема, който се разписа и след почивката, но парижани обаче успяха да си тръгнат с точка от „Бернабеу“ с два гола в рамките на две минути. Мбапе намали в 81-ата минута, а Сарабия върна паритета в 83-ата. Така ПСЖ вече има 13 точки и ще завърши групата като лидер, Реал има 8 точки и остава на второ място в класирането, като последните мачове и на двата отбора са чисто протоколни.

Първите минути бяха равностойни на „Сантяго Бернабеу“, като в 12-ата гостите създадоха първото по-сериозно положение в мача, но Икарди не успя да нанесе добър удар след пас отдясно на Мбапе.

Последваха силни минути за Реал, които успяха да поведат в резултата в 17-ата.

Първо в 15-ата Кроос пробва силен удар от дистанция, но малко не му достигна да порази целта. Две по-късно „белия балет“ направи добра многоходова комбинация, която завърши с удар на Иско, но топката срещна страничната греда. Кълбото се върна към Бензема, който от 10-ина метра нямаше как да сгреши и зарадви феновете на Реал, откривайки резултата.

Попадението вдъхнови испанците, които продължиха с офанзивната си игра и само страхотните спасявания на Кейлор Навас попречиха на домакините да увеличат сериозно аванса си.

В 20-ата Кроос пробва да изненада Навас с директен удар от корнер, но стражът на гостите бе подготвен и изби.

Седем по-късно отново германецът отново пробва рефлексите на костариканеца с далечен силен удар, който вратарят отрази.

В 36-ата минута Мбапе направи бързо двойно с Ди Мария, след което от добра позиция шутира, но в обсега на Куртоа.

Малко преди края на първата част Икарди бе изведен в предни позиции, Куртоа излезе да избие топката, но не успя да играе с нея и фаулира аржентинеца. Реферът Артур Диас показа директен червен картон на белгийския страж и отсъди дузпа, но след консултация с ВАР отмени и двете си решения заради нарушение срещу Марсело в средата на терена, което даде начало на атаката на гостите.

След почивката Тухел вкара в игра звездата на френския тим – Неймар.

Още в 46-ата минута Реал можеше да увеличи преднината си, но Бензема не се възползва от пас на Марсело отляво и от малка дистанция не успя да преодолее Навас, който изби в корнер.

Навас продължи с блестящите си изяви и в 61-ата отрази опасен удар на Иско.

В средата на втората част Еден Азар се контузи и трябваше да бъде заменен принудително.

В 79-ата минута Карим Бензема ознаменува 100-ия си мач в Шампионска лига с втори гол. Марсело направи перфектно центриране отляво, а французинът завърши атаката с точен удар с глава за 2:0.

Всичко изглеждаше решено в мача, но френският тим успя да обърка плановете на „кралския клуб“ само за две минути.

В 81-ата Варан опита да изчисти при центриране отдясно, но заблужи Куртоа, а от грешката на бранителя се възползва Мбапе, вкарвайки на празна врата.

Две минути по-късно шокът за мадрдчани стана пълен. Удар на Неймар бе отразен от Куртоа, но при добавката резервата Пабло Сабария бе точен за 2:2.

В добавеното време Мбапе бе близо да донесе пълен обрат за гостите, но стреля встрани от целта.

В последните секунди на двубоя Гарет Бейл нацели гредата след изпълнение на фаул.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)