ШОК В КАЗАХСТАН: Бившият тим на Мъри обърна Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

Експериментът на Солскяер със седем тинейджъри и трима дебютанти се провали

Манчестър Юнайтед допусна сензационна загуба - 1:2 при гостуването си на Астана в мач то група "L" на Лига Европа. Бившият тим на Станимир Стоилов губеше в резултата до 62-ата минута. Англичаните бяха повели с попадение на Джеси Лингард още в 10-ата минута, но гол на  Дмитри Шомко и автогол на Дешон Бернар донесоха успеха на казахстанския тим.

Мениджърът на англичаните Оле Гунар Солскяер започна със седем тинейджъри и трима дебютанти в мача. Експериментът му обаче се провали. Въпреки това "червените дяволи" са първи в групата с аванс от две точки пред АЗ Алкмаар и шест пред Партизан, които излизат в пряк двубой по-късно тази вечер. В последния кръг Юнайтед е домакин на АЗ Алкмаар.

Манчестър Юнайтед започна по-активно двубоя. Джеси Лингард даде аванс на англичаните в 10-ата минута. Лингард вкара с хубав диагонален удар от 20 метра - 0:1. До края на първата част и двата тима имаха шансове да отбележат още попадения, но не сполучиха.

След почивката Астана стигна до гол, дело на Дмитрий Шомко в 55-ата минута. Няколко след това домакините направиха пълен обрат, след като Антонио Рукавина центрира отдясно, а Дишон Бърнард отклони топката в собствената си врата.

До края Астана имаше възможност и за трето попадение, но удар на Муртазаев мина много близо покрай гредата на Грант.

Така англичаните продължават с издънките си, но все пак продължават напред в турнира.