НАСРЕД ВЕЛИКО ТЪРНОВО: Славия изпусна да разгроми безличен Етър (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Виолетовите" се отърваха само с две попадения в най-слабия си мач за сезона

Славия спечели с 2:0 срещу Етър в мач от 18-тия кръг на първенството, който се игра на ст. "Ивайло" във Велико Търново. Това беше най-малкото, с което домакините се отърваха в безспорно най-слабия си мач този сезон. Явно на отбора се беше отразил скандала през седмицата, когато на тренировка се сбиха помощник-треньорът Тодор Колев и полузащитникът Иван Стоянов. Често играчите във виолетово се караха и на терена срещу Славия.

Въпреки отсъствието на ключови играчи като  Галин Иванов, Славчо Шоколаров и Николай Дюлгеров, Славия записа първа победа като гост на Етър от 22 години насам.

Още не бяха изминали 90 секунди и вратарят на домакините Христо Иванов трябваше да се намесва след удар на Янис Карабельов. В 5-ата минута обаче гостите вече водеха в резултата. Дарко Тасевски пусна отличен пас към Георги Йомов, който вкара прати топката в мрежата на Етър - 0:1.

Радослав Кирилов можеше да вкара втори гол за Славия в 16-ата минута. Ново добро подаване на Тасевски елиминира Здравко Илиев. Нападателят на "белите" овладя топката, влезе в наказателното и стреля, но Христо Иванов спаси.

Етър отговори с удар с глава на Даниел Младенов след центриране на Крум Стоянов. Националният страж Георги Георгиев обаче се справи отлично със ситуацията.

В 27-ата минута Славия вкара втори гол. Илиан Мицански се възползва от нескопосан опит на Крум Стоянов да върне топката към вратаря и се вкара - 0:2.

Десет след това след удар на Милчо Ангелов не бе проблем за Георгиев. В 24-ата минута Ради Кирилов се измъкна на левия фланг, върна към Мицански и нападателят стреля в ръцете на вратаря Иванов. Последва шут на Йомов, който се отби в страничната греда.

На всичко отгоре на Росен Кирилов му се наложи да прави принудителна смята. Румен Руменов се контузи и на негово място влезе Светослав Ковачев.

Минута след подновяването на играта "белите" можеха да вкарат трети гол. Димитр Велковски обаче сбърка паса към непокрития Мицански и опасността се размина.

В 57-ата минута Радослав Кирилов центрира към Мицански който на няколко метра от вратата не успя да уцели топката. В 62-ата отлична солова акция на Кирилов завърши с удар, който обаче беше отразен от вратаря на домакините. Две по-късно отново нападателят на Славия можеше да вкара. Попречи му блестящата намеса на Христо Иванов.

В 73-ата минута Иван Иванов с майсторски шпагат попречи на Йомов да отбележи втория си гол в мача. Бившият национал изчисти топката от краката на съперника на метър пред голлинията.

Две минути преди края на редовното време удар на Кирилов  беше спасен от Христо Иванов. С това се изчерпа и всичко по-интересно в мача.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 23. Александър Дюлгеров, 11. Даниел Младенов, 84. Здравко Илиев, 15. Иван Иванов, 31. Красимир Станоев, 25. Крум Стоянов, 7. Милчо Ангелов, 22. Никола Колев, 8. Румен Руменов, 10. Флорент Боджадж

СЛАВИЯ: 13. Георги Георгиев, 83. Христо Попадийн, 15. Емил Виячки, 55. Андреа Христов, 19. Димитър Велковски, 35. Георги Йомов, 10. Янис Карабельов, 38. Милен Гамаков, 11. Радослав Кирилов, 14. Дарко Тасевски, 22. Илиан Мицански