СЛЕД РЕЦИТАЛ НА "ТИЧА": Черно море се завърна в Топ 6 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Минчев и Иса вкараха по два за успеха срещу Ботев (Враца)

Черно море помете Ботев (Враца) с 4:1 на "Тича" в мач от 18-ия кръг на efbet Лига и се завърна в Топ 6. Варненци събраха 27 точки и изпревариха Славия и Арда, за да се настанят на петата позиция. Ботев продължава да затъва. Врачани са предпоследни, като след тях е само пълният аутсайдер Витоша (Бистрица).

Мартин Минчев и Исмаил Иса вкараха по два гола за успеха на Черно море. От гостите се разписа Петър Атанасов.

Черно море тотално надигра съперника си и пропусна да вкара поне още 2-3 гола. Въпреки това тимът записа най-изразителния си успех от началото на сезона.

Минчев първи опита изстрел към вратата на Красимир Костов още във втората минута, но топката премина встрани от целта. В 28-ата домакините откриха резултата. Родриго проби и центрира в наказателното поле, където Исмаил Иса стреля с глава, Костов спаси, но при добавката Минчев бе точен - 1:0.

Само три по-късно младият нападател се разписа още веднъж. Талантът получи отличен извеждащ пас от Аристот Ндонгала и с удар по диагонала опъна мрежата зад Костов.

В 41-ата минута Ндонгала отблизо не успя да направи преднината на тима класическа. През първото полувреме гостите не отправиха нито един удар по посока на съперниковата врата.

Това се случи две минути след подновяването на играта, когато изстрел на Доминик Янков не намери целта. В 51-ата минута Черно море сложи точка на интригата в мача. Исмаил Иса вкара с глава за 3:0.

В 61-ата минута Васил Панайотов изведе на голова позиция Родриго, който обаче пропусна. В 73-ата  Ботев все пак стигна до почетно попадение. Петър Атанасов получи подаване от Валери Домовчийски и с техничен удар не остави шанс на Митрович. Две по-късно падна нов гол в мрежата на Костов. Вкара го отново Исмаил Иса.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕРНО МОРЕ: 18. Миодраг Митрович, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов, 5. Стефан Станчев, 2. Цветомир Панов, 38. Аристоте Ндонгала, 7. Патрик Андраде, 72. Родриго Енрике, 71. Васил Панайотов, 90. Мартин Минчев, 9. Исмаил Иса

БОТЕВ ВР: 33. Красимир Костов, 4. Ангел Лясков, 11. Андреас Васев, 30. Валери Домовчийски, 37. Венцислав Керчев, 7.  Георги Вълчев, 6. Даниел Гаджев, 39. Деян Иванов, 8. Доминик Янков, 10. Петър Атанасов, 23. Симеон Мечев