НОВ СРАМ НА „ОЛД ТРАФОРД”: Астън Вила си тръгна с точка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед във втори пореден кръг стигна до пълен обрат, но допусна гол – 2:2

Манчестър Юнайтед продължава да разочарова феновете си.

„Червените дяволи” направиха разочароващо домакинско реми 2:2 с новака Астън Вила, който поведе на „Олд Трафорд” и в крайна сметка взе точка от XIV кръг на Висшата лига.

Домакините пък отново не убедиха с играта си в отсъствието на контузените Пол Погба и Скот Мактоминей, като във втори поред шампионатен мач стигнаха до пълен обрат срещу новак, но също като при визитата на Шефилд Юнайтед (3:3), взеха само точка.

Гостите поведоха в 11-ата минута с истински шедьовър на звездата си Джак Грийлиш, домакините изравниха с автогол на Том Хийтън преди почивката. След нея Линдельоф изведе хората на Солскяер напред в резултата, но 120 секунди по-късно Тайър Мингс изравни.

“Червените дяволи” изпитваха сериозни затруднения, като идеи не идваха от халфовата линия, а Хуан Мата, който играеше зад нападателя, почти не докосваше топката.

Астън Вила направи още няколко опасни атаки през първата част, макар в тима да имаше принудителна смяна, но не стигна до завършващ удар. Резервата Трезеге се отличи и със страхотен удар от трудна позиция, след който топката разтресе гредата.

Гостите сами си създадоха проблеми малко преди паузата, след корнер. Андреас Перейра намери с великолепно центриране Маркъс Рашфорд в наказателното поле и той засече с глава, топката се удари в страничната греда, след това във вратаря Том Хийтън и се озова в мрежата – 1:1.

В началото на второто полувреме отборът на Солскяер заигра по-активно и овладя инициативата, като организира няколко добри атаки. В 64-ата минута домакините поведоха. След центриране, топката бе отклонена от Уесли и се озова на главата на Линдельоф, който направи резултата 2:1.

Преднината не се задържа дълго, тъй като две минути по-късно Тайрън Мингс изравни. Първоначално имаше съмнения, че английският национал е зад защитата на съперника, но след разглеждане на ситуацията се видя, че младокът Брендън Уилямс покрива засадата и попадението бе зачетено.

Изравнителният гол сякаш спря устрема на домакините и те трудно стигаха до положения в следващите минути. Все пак Антони Марсиал имаше отлична възможност да се разпише, но опита много технично да вдигне топката и я прати над вратата.

Така Юнайтед взе само точка и зае деветото място в класирането, като е само на три от новака Вила и на шест от зоната на изпадащите.

Следващите два двубоя на "червените дяволи" са срещу Тотнъм и Манчестър Сити, а разликата до четвъртия Челси е 8 точки.