ДРАМА НА "ЛАУТА"! Локо (Пд) оцеля срещу Литекс (ВИДЕО+СНИМКИ)

Димитър Илиев с два късни гола запази носителите на Купата в турнира

Шампионът на турнира за Купата на България - Локомотив Пловдив, постигна изключително драматичен обрат над втородивизионния Литекс в последния мач от осминафиналната фаза на надпреварата.

Гостите от Ловеч изненадващо откриха резултата на „Лаута” в 65-ата минута, но след това домакините стигнаха до успеха с 2:1 след две попадения на своя капитан и голмайстор Димитър Илиев.

Последния изравни по-малко от десет минути след попадението на „оранжевите”, а четири минути преди края на редовното време донесе победата на Локо Пд.

Тимът бе без своя треньор Бруно Акрапович, който изтърпяваше наказание, редом със защитника Стивън Езе, като преди почивката направи куп пропуски.

Още в 120-ата секунда на мача Момчил Цветанов намери с отлично центриране Бирсент Карагарен, който обаче не успя от близка дистанция да улучи вратата и направи фрапантен пропуск.

След това Ален Ожболт и Аралица също не успяха да завършат резултатно атаки на домакините, които имаха териториално предимство преди почивката.

Същото може да се каже и за втората част, но изненадващо за всички гостите откриха резултата. Това се случи в 65-ата минута, когато Иван Митрев се пребори с Петрович и Алмейда в наказателното поле, след което със силен удар направи безпомощен Илко Пиргов – 0:1.

Радостта на ловчанлии обаче бе кратка и след по-малко от десет минути Локомотив изравни. В 74-ата минута Карагарен проби отдясно и центрира към наказателното поле, където Митко Илиев овладя топката и я прати в мрежата - 1:1.

Срещата вървеше към продължения, тъй като гостите се бранеха умело, но в 86-ата минута вратарят им сгреши при едно центриране на Георги Илиев. Младият страж Петър Петров излезе напред, но не успя да улови топката и тя попадна у Карагарен, който с глава продължи към Илиев, а той вкара на празна врата, за да донесе успеха на Локо Пд.

Така носителите на трофея продължават напред за Купата на България и очакват да разберат своя съперник в четвъртфиналите на турнира. Жребият ще се тегли във вторник.

Локо Пд - Литекс 2:1
0:1 Иван Митрев 65
1:1 Димитър Илиев 74
2:1 Димитър Илиев 88