ЦСКА излиза за требъл срещу Арда

Валентин Антов бил два дни в болница заради комоцио, Радослав Василев се завърна в групата на кърджалийци

Арда посреща ЦСКА днес от 14,15 ч. във втория епизод от битката между двата отбора тази седмица. Срещата сега ще е на стадион "Локомотив" в Пловдив. В четвъртък за купата победители излязоха армейците, които изкопчиха 1:0.

Кърджалийци имаха превъзходство в двубоя, но така и не успяха да реализират. Днешният мач предоставя възможност на ЦСКА да съкрати до 9 точки изоставането си от върха след издънката на Лудогорец вчера.

В последно време червените печелят гостуванията си извън София, като в шампионата победиха последователно Етър (4:0), Черно море (2:0) и Ботев Враца (3:0), а сломиха и Арда за купата. Последното поражение на ЦСКА бе точно на "Лаута" - 0:1 от Локо Пд с гол от засада. Кърджалийци също навлязоха в добра серия в шампионата, като победиха Берое (1:0) и Витоша (2:0), а в последния кръг спънаха най-резултатния тим Локо Пд (0:0).

Днес ЦСКА няма да може да разчита на големия си талант Валентин Антов. Той прекара 2 дни в болницата в Кърджали, тъй като е получил комоцио по време на срещата за купата в четвъртък. Вчера 19-годишният Антов беше изписан и се присъедини към отбора, но в рамките на няколко дни няма да може да се включи активно в заниманията. Така серията му от 7 поредни участия като титуляр във всички турнири ще приключи. Той има 12 мача този сезон - 8 в елита, 2 за купата и 2 в Лига Европа, като записа 90 минути в 11 от тях. Под ръководството на Милош Крушчич Антов беше наложен като твърд титуляр и е използван в средата на терена.

На разположение на Крушчич няма да са също наказаните Тиаго и Coy. Под въпрос до последно е и Албентоса, който получи мускулен проблем в двубоя за купата. Ако испанецът не е в достатъчно добро състояние, титуляр в центъра на защитата ще е Пламен Гълъбов, а като десен бек ще играе Иван Турицов. Днес сутринта Албентоса ще премине последен тест, който да покаже дали ще може да играе.

В средата на терена ще са Малинов и Пинто, а Кери ще е зад нападателя. По фланговете се очаква да атакуват Отабор отдясно и Жеферсон отляво, а Евандро ще действа на върха на нападението. Съществува малка вероятност централен нападател да започне Уот, а Евандро отново да е крило. В групата на армейците се очаква да попаднат след дълго отсъствие руският офанзивен халф Давидов и централният нападател Томи Юрич.

В състава на Арда също има кадрови проблеми, но пък таранът Радослав Василев се завърна в групата. Той обаче трудно ще изкара 90 минути и не е сигурно дали ще е титуляр. Наказан е централният бранител Илиас Хасани, който ще бъде заменен от Пламен Крумов. Отново на разположение не са другият нападател Елиша Сам (претърпял операция на менискус) и десният бек Конър Рандъл. Двамата не бяха на линия и за мача за купата. В зависимост от състоянието на Василев на върха на атаката отново може да е Спас Делев.

ЦСКА победи Арда с 3:2 в първия шампионатен двубой през сезона - на "Армията", след това спечели и в Кърджали за купата, а в предстоящия днес мач на "Лаута" ще опита да постигне требъл над този съперник.