ЛУДОГОРЕЦ ПАК ГО НАПРАВИ!!! "Орлите" продължават в Лига Европа!!! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Ференцварош изравни в 95-та минута, но българският тим ликува

Лудогорец е на 1/16-финалите в Лига Европа!

Българският шампион завърши 1:1 с Ференцварош в последния си мач от груповата фаза на турнира и събирайки 8 точки завърши на второ място в група „Н“.

Унгарците имаха нужда от задължителен успех в Разград, за да намерят място сред последните 32 отбора в надпреварата, но разградчани показаха много ефективна и правилна тактически игра. Българският отбор водеше до 95-та минута, но унгарците успяха да изравнят в самия край.

Така разградчани станаха отборът от Източна Европа с най-много излизания от групите на Лига Европа - четири. Преди днешния мач бъларският шампион делеше първото място с Виктория Пилзен.

Срещата в Разград започна с атака на домакините и слаб удар на Вандерсон. В 12-та Кешеру пробва удар от дистанция от статично положение, но без успех.

Последваха два идентични удара на Вандерсон отдясно, които не затрудниха Дубиш.

В 18-та минута Лукоки излезе сам срещу стража на гостите, но ударът му беше спасен. Въпреки всичко, беше вдигнат флага за засада.

В 20-та минута Лудогорец си отдъхна, след като Сисиньо игра с ръка в наказателното поле на домакините, но съдията не видя ситуацията и отсъди корнер вместо наказателен удар.

Само четири минути по-късно Лудогорец поведе. След грешка в защитата на Ференцварош Лукоки беше изведен срещу Дубиш и крилото на разградчани технично прехвърли вратаря за 1:0!

В 37-та Ференцварош стигна до най-чистото си положение, когато след корнер Фримпонг се озова на отлична позиция за стрелба, отправи мощен изстрел, но право в левия страничен стълб на Пламен Илиев.

След почивката Лудогорец се справи отлично със задачата да не дава мноо възможности на унгарците. В 50-та Марселиньо можеше да реши всичко, но Блажич изчисти пред него.

В 67-та и Григоре имаше много добър шанс, но топката бе спряна току пред голлинията. Само 60 секунди по-късно Исаел направи страхотен пропуск от няколко метра за щастие на българския шампион.

Точно в 90-та минута Чибота поде мълниеностна контраатака, намери Марселиньо на чиста позиция и плеймейкърът се опита технично с парабола да преодолее Дубиш, но Блажич изби от голлинията!

Така се стигна до секунди след четириминутното добавено време, когато Шкварка центрира отляво и в наказателното поле Сигневич беше изпуснат, за да засече с глава за 1:1. Време за пълен обрат обаче нямаше и последният съдийски сигнал прозвуча секунди по-късно!

Така Лудогорец си гарантира 1 милион евро за класирането си за елиминациите, а дори да загубят в следващия кръг ще получат още половин милион евро. Двете им победи в групите срещу Ференцварош пък са частичен реванш за двете поражения от лятото срещу унгарците в плейофите на Шампионската лига.

Лудогорец - Ференцварош 1:1
1:0 Лукоки 24
1:1 Сигневич 90+5

Стартови състави:

Лудогорец: 23. Илиев, 3. Недялков, 5. Терзиев, 21. Григоре, 4. Сисиньо, 12. Анисе, 25. Баджи, 94. Марселиньо (к), 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 28. Кешеру

Ференцварош:
 90. Дубиш (к), 5. Фримпонг, 10. Нгуен, 11. Зубков, 14. Каратин, 18. Шигер, 21. Ботка, 25. Блажич, 26. Хищер, 70. Боли, 88.
Исаел;

90+5 - Край на мача!
 Лудогорец взе точка, която класира българския тим за елиминациите в Лига Европа!

90+5 Гол за Ференцварош!
Шкварка центрира отляво и в наказателното поле Сигневич беше изпуснат, за да засече с глава за 1:1.

90 - Какъв шанс! Чибота поде страхотна контраатака, намери Марселиньо на чиста позиция, но опита на плеймейкъра да прехвърли стража технично беше изчистен от голлинията!

89 - Нгуен стреля през човек, но право в Пламен Илиев.

82 - Страхотно спасяване на Пламен Илиев след опасен изстрел на Исел!

77 -  Лукоки напуска игра, вместо него влиза Чибота

68 - Невероятен пропуск на Исаел на няколко метра от Пламен Илиев!

67 - Удар на Григоре, който е изчистен пред гол линията!

50 - Отличен шанс за Лудогорец, но пред Марселиньо Блажич изчисти топката в корнер!

46 - Начало на втората част!

45 - Край на първата част. Лудогорец се оттегля на почивка с гол аванс.

42 - Исаел стреля много неточно от пряк-свободен удар на добра позиция!

37 - Греда за Ференцварош! Фримпонг се озова на отлична позиция за стребла след корнер, но ударът му от няколко метра разтресе левия стълб на Илиев!

30 - Удар на Нгуен, който на затруднява Пламен Илиев

24 - ГОООЛ за Лудогорец! Джоди Лукоки извежда домакините напред, след като получи отличен пас след грешка в състава на Ференцварош и прехвърли технично Дубиш!

20 - Претенции на гостите за игра с ръка на Сисиньо в наказателното поле, но главният съдия назначава само корнер

18 - Кешеру с едно докосване изведе Лукоки сам срещу вратаря и крилото пропусна, но беше вдигнат и флаг за засада

17 - Трети удар от идентична позиция на Вандерсон, но отново топката не попада в мрежата!

12 - Нов удар, този път на Вандерсон, но отново слаб

12 - Директен изстрел на Кешеру от пряк-свободен удар, който обаче не затрудни Дубиш

9 - Сисиньо лежи на терена, изпитайки болка, но проблемът не е сериозен и ще може да продължи

1 - Първата атака в мача е за Лудогорец, но удар по земя на Вандерсон е прекалено слаб.