Левски удържа второто място срещу 10 от Локо на "Лаута" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отличен Георги Илиев се сбогува с футбола под аплодисментите на целия стадион

Локомотив Пловдив и Левски не излъчиха победител в дербито на ХХ кръг на efbet Лигата, след като завършиха при резултат 0:0 на „Лаута“. През първото полувреме Парвиз Умарбаев нацели гредата, а след почивката домакините останаха с човек по-малко с директен червен картон, но въпреки числения превес Левски не успя да стигне до трите точки. След равенството столичани запазиха второто място и вече имат в актива си 43 точки. „Железничарите“ са третис 41. Лидер в класирането е Лудогорец с 47, като „орлите“ имат гостуване днес от 16:30 на Славия.

Преди началото на двубоя рекордьорът по мачове в елита Георги Илиев, който днес изигра своя последен 461-и мач, получи подарък картина от ръководството на Локомотив. Почетен плакет получи и главният рефер Станислав Тодоров за своя мач №250. Рекордьорът по мачове сред съдиите – страничният рефер Веселин Мишев, също излезе за последен път терена.

Локомотив имаше две много добри възможности да открие резултата през първите 45 минути, но късметът покри „сините“. В 10-ата минута Димитър Илиев нанесе удар, топката се отклони в тялото на Хали Тиам и за късмет на Миятович мина покрай десния страничен стълб.

В 17-ата Тиам фаулира Георги Илиев в близост до наказателното поле. Парвиз Умарбаев изпълни фаула и пробва директен обстрел, но отново шансът не бе на страната на „смърфовете“ и топката се отби в напречната греда.

До края на първата част на нито един от двамата вратари не  се наложи да се намесва и отборите се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Второто полувреме започна на високи обороти, като „смърфовете“ отново показаха малко повече афинитет към атаката.

В 55-ата минута Георги Илиев центрира от фаул, Езе се извиси над всички и нанесе удар с глава, а топката мина близо до десния страничен стълб.

В 63-ата минута Ален Ожболт изпусна нервите си и блъсна Холмар Ейолфсон без топка, за което Станислав Тодоров му показа директен червен картон.

Георги Илиев изпълни корнер в 73-ата, но Миятович излезе и улови. Последва бърз пас за Паулиньо, бразилецът проби бързо по левия фланг и с техничен пас намери Нашименто, той обърна за нахлуващия в пеналта Мазурек, но в този момент с перфектен шпагат се намеси Георги Илиев, който бе пробягал целия терен, за да спаси отбора си от чист гол.

Въпреки че бяха с човек по-малко, домакините продължиха да търсят гола и в 78-ата бяха много близо до него. Влезлият като резерва Петър Витанов намери Карагарен, който обаче сио поведе с една идея по-силно и от чиста позиция стреля встрани от вратата.

Резултатът се зпази до края на двубоя и двата тима взеха по точка от битката на „Лаута“.

------------------------------------------------------------------------------------------

Локо Пд - Левски 0:0

90+7 Край на двубоя!
90+6 Анте Аралица влиза в игра на мястото на Димитър Илиев.
90+2 Нашименто получава жълт картон.
90+1 Димитър Илиев получи жълт картон.
90 Шест минути добавено време.
86 Жълт картон за Тиам.
83 Умарбаев излиза, на негово място Момчил Цветанов.
80 Мазурек напуска игра, на негово място влиза Насиру Мохамед.
78 Пропуск на домакините! Димитър Илиев изведе Витанов отдясно, резервата върна за Карагарен, който от чиста позиция стреля встрани от вратата!
76 Георги Илиев е заменен, на негово място влиза Витанов. Илиев е изпратен под аплодисментите на всички фенове по трибуните.
73 Невероятна намеса на Георги Илиев! Ветеранът изпълни корнер, но Миятович излезе и улови, след което бързо подаде за Паулиньо. Бразилецът напредна отляво и комбинира с Нашименто, той обърна веднага за включващия се Мазурек, но Георги Илиев бе пробягал целия терен и успя с чист шпагат да избие в корнер!
67 Нашименто заменя Станислав Иванов.
66 Нов жълт картон, този път за Мартин Райнов.
65 Картон с жълт цвят и за Алмейда за реакция срещу срещу страничния рефер.
64 Ейолфсон получи жълт картон за провокация срещу Ожболт.
63 Директен червен картон за Ожболт, след като изблъска Ейолфсон без топка!
62 Шанс за Ожболт, който обаче праща в ръцете на Миятович, а освен това има и вдигнат флаг за засада.
55 Центриране на Георги Илиев в пеналта, Езе нанесе удар с глава, но топката мина на около метър от десния страничен стълб.
54 Жълт картон за Иван Горанов за нарушение срещу Димитър Илиев.
51 Напрежение в пеналта на Локомотив, Езе чисти в корнер.
50 Играта е подновена.
47 Играта е временно спряна заради хвърлени димки.
46 Начало на второто полувреме.
45 Без добавено време, край на първата част!
38 Езе засече центрирана от корнер топка, но на далечната греда няма кой да засече.
35 Малембана изпреварва Горанов и чисти в предни позиции.
31 Добра контра на Левски, Паулиньо обаче не успя да изведе добре Горанов, който бе изпреварен от Карагарен.
25 "Смърфовете" са по-активни на терена, но след гредата на Умарбаев не успяват да застрашат Милан Миятович
18 Греда! Умарбаев стреля директно от фаула, топката обаче разтресе напречната греда!
17 Тиам фаулира Георги Илиев в близост до пеналта.
11 Паулиньо е изведен отляво, но диагоналният му удар не е достатъчно точен.
10 След центриране на Георги Илиев, капитанът Димитър Илиев нанесе удар, топката бе отклонена с глава от Тиам и мина опасно близо до десния страничен стълб.
3 Техничен пас с пета на Алар, но Мазурек не успя да нанесе удар към вратата.
1 Начало на двубоя!

0 Преди началото на срещата ветеранът Георги Илиев, който ще изиграе последния си мач, получи подарък картина и бе бурно аплодиран от феновете. За страничния рефер Веселин Мишев това също е последна среща във футбола, а главният рефер Станислав Тодоров ръководи своя мач №250, за което получи почетен плакет.