ИЗВЪНРЕДНО: Реал М взе Суперкупата на Испания след драма с дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белите" триумфираха за 11-и път с трофея, гредата и Куртоа отказаха Атлетико М

Реал М триумфира със Суперкупата на Испания! Тимът на Зинедин Зидан победи Атлетико М с 4:1 след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха 0:0. При наказателните удари Саул уцели гредата, а Куртоа спаси удара на Томас Партей. Единственото попадение да "дюшекчийте" заби Трипиър. Карвахал, Родриго, Модрич и Серхио Рамос се разписаха за Реал, който триумфира за 11-ия път в историята си с трофея.

Мачът се игра на ст. "Крал Абдула Спортс Сити" в Джеда, Саудитска Арабия. Реал завърши с 10 души. Пет минути преди края на продълженията Валверде беше изгонен.

Удар на Каземиро в петата минута не затрудни Ян Облак. Четири след това вратарят на Атлетико извади и изстрел на Модрич извън наказателното поле.  В 14-ата минута Серхио Рамос сбърка, но Жоао Феликс не уцели вратата и пропиля първия по сериозен шанс на тима си. След половин час игра Иско засече топката с глава на първа греда. Ударът му обаче мина встрани.

В 39-ата минута Менди проби отляво, справи се с Трипиър и от малък ъгъл опита да се разпише, но Облак спаси. В 42-ата топката стигна до Жоао Феликс, чийто удар бе блокиран. Последва задна ножица на Саул, която по никакъв начин не затрудни Куртоа. Минута по-късно защитата на Атлетико изпусна Каземиро при изпълнение на корнер. Бразилецът стреля опасно с глава, но над вратата.

Второто полувреме започна с нова възможност за Реал. В 51-ата  Йович получи топката пред наказателното поле, справи се със защитник и нанесе удар, който мина между краката на Трипиър, но облиза гредата от външната страна. В 67-ата Федерико Валверде получи отлично подаване от Йович. Уругваецът беше абсолютно сам, но с глава прати топката в собственото си коляно и тя излезе в аут.

В 80-ата Трипиър пусна страхотно подаване зад гърба на Серхио Рамос. Мората изскочи на чудесна позиция, стреля в близкия ъгъл и Тибо Куртоа изби. В 89-ата Модрич центрира, а Мариано нанесе неточен удар с глава.

Три минути след началото на първото продължение Витоло получи топката от Жоао Феликс и потърси близкия ъгъл, но Куртоа изби в корнер. Седем след това Кроос опита да изненада с нестандартното си изпълнение извън наказателното поле. Ударът му обаче мина над вратата.

След размяната на полетата двата тима си размениха по едно положение. Първо Куртоа спаси ножичен удар на Алваро Мората, а след това Облак извади шут на Тони Кроос. Топката стигна до Мариано, който също не успя да преодолее вратаря.

В 115-ата минута Мората се откъсна сам срещу вратаря, но беше подсечен отзад от Валверде, който спаси отбора си с цената на червен картон. Две по-късно Менди беше на път да си отбележи автогол, но Куртоа спаси. Вратарят на Реал се намери блестящо и в следващата атака, когато отрази шут на Кореа.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

РЕАЛ М: 13. Куртоа, 4. Серхио Рамос, 2. Карвахал 5. Варан, 23. Менди, 10. Модрич, 8. Кроос, 14. Касемиро, 22. Иско, 15. Валверде, 18. Йович

АТЛЕТИКО М: 13. Облак, 18. Фелипе, 2. Хименес, 12. Ренан Лоди, 16. Ерера, 8. Саул, 5. Партей, 9. Мората, 10. Кореа, 7. Жоао Феликс