Гришо подгрява за "Аустрелиън Оупън", надви Борна Чорич (ВИДЕО)

Българинът се пребори в тайбрека на демонстративния мач

Григор Димитров продължи да показва отлична форма преди Australian Open и записа победа над Борна Чорич с 6-3 5-7 [10-8] на демонстративния турнир Kooyong Classic.

Водещият ни тенисист влезе в мача без никакво напрежение, а това се отрази много позитивно и на представянето му на корта. Световният №19 проби още в четвъртия гейм, след което безпроблемно затвърди – 4-1.

Българинът играеше агресивно, контролираше ситуацията в подаванията си и не даваше никакви признаци на колебание. Благодарение на доброто си движение играеше и с много чисти и дълбоки удари, а до края на сета доминираше във всичите си сервис геймове – 6-3.

Григор поведе с 30-40 още в първия гейм на втория сет, но Чорич се измъкна. В седмата част хърватският тенисист извади подаването си и от 15-40, като постепенно се стабилизира. Чак в дванадесетия гейм Борна стигна до първите си възможноси да пробие и демонстрира 100% ефектвност, за да изравни сетовете – 7-5.

В шампионския тайбрек бекхендът на бившия №3 работеше безупречно. Чорич бе играчът, който по-често поемаше инициативата, но това доведе и до пропуски.

Григор Димитров и Борна Чорич до момента не са играли в официален мач на ниво ATP. Двамата трябваше да се срещнат във втори кръг на US Open 2019, но хърватинът се оттегли поради контузия в гърба. Българинът премина през тази фаза на турнира без игра, а впоследствие отстрани още Камил Майхжак, Алекс де Минор, записа и първа победа в кариерата си над Роджър Федерер, за да играе дебютен полуфинал на „мейджъра“ в Ню Йорк.

Димитров пристигна в Мелбърн, след като бе играещ капитан на отбора на България на ATP Cup. Той надигра Даниел Еванс и Раду Албот, като загуби единствено от Давид Гофен. Заедно с Александър Лазаров направиха сензация на двойки, побеждавайки опитния британски тандем Джейми Мъри и Джо Солзбъри. Макар тимът ни да записа 2 победи и 1 поражение в група C обаче, отпадна от турнира преди фазата на елиминациите.