Мартин Минчев е Футболист №1 на Варна за 2019 година

Втори в класирането е Родриго Енрике, третото място е за Исмаил Иса

Нападателят на Черно море Мартин Минчев бе избран за Футболист №1 на Варна за 2019 година в традиционната анкета на ЗС на БФС Варна и спортните журналисти на града. Той събра 44 точки, след като бе класиран 6 пъти на първо място, 11 пъти на второ, 4 пъти на трето.

18-годишният Мартин стана също най-младият победител в историята на анкетата и бе награден преди малко на тържествена церемония в ресторанта на Морска гара. Събитието уважиха легенди на варненския футбол и поколения футболисти и треньори, както и районни кметове и елитни варненци.

Втори в класирането е Родриго Енрике с 34 точки - 7 първи места, 5 втори места и 3 три трети места, а трети – Исмаил Иса. Последният има 17 точки след 3 първи места, 1 второ и 6 трети места.

В допитването участваха 22-ма спортни журналисти от Варна, които посочиха по три имена в своите анкетни листи. Класираният на първо място получаваше 3 точки, вторият – 2, а третият – една. Точки получиха общо 8 футболисти, всичките от Черно море.

За най-добър треньор за 2019 година бе отличен Илиан Илиев, защитникът Виктор Попов заслужи приза за най-перспективен футболист, а юношите старша възраст на Черно море, които за първи път станаха държавни шампиони, са отбор №1.

Носители на другите награди: най-добър съдия: Диян Вълков, категория „футзал”: Варна сити, категория „плажен футбол”: МФС Спартак, категория „женски футбол”: Елена Пеева.

Специален приз бе връчен на учениците от СУ „Найден Герови” за участието им на световното първенство за ученици в Белград.