Неуловим Лукаку понесе Интер към 1/4-финалите в Купата на Италия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Белгиецът отбеляза един от най-бързите голове в историята на турнира

Съперникът на Лудогорец на 1/16-финалите в Лига Европа Интер победи с 4:1 Каляри в мача помежду им от 1/8-финалите на Купата на Италия. "Нерадзурите" бяха безспорно по-добрият отбор през целия мач и вдъхновената игра на Ромелу Лукаку им донесе сблъсък с Наполи две стъпки преди финала в турнира.

Срещата на "Сан Сиро" започна по възможно най-добрия начин за домакините, като още в 21-та секунда Каляри допуснаха грешка в защитата и изведоха Лукаку сам срещу Олсен. Белгиецът обработи топката и я прати в мрежата за 1:0.

Само десет минути по-късно Лукаку отбеляза за втори път, но след консултация с ВАР голът бе отменен, заради засада. В 22-та обаче резултатът все пак стана 2:0. Николо Барела намери с центриране Борха Валеро и халфът отбеляза втори гол във вратата на Олсен.

Само четири минути след почивката Лукаку отново матира сардинци. Интер изпълни бързо корнер, Барела сложи топката на главата на Лукаку, който без проблем прати топката в мрежата.

В  72-та минута Каляри стигна до почетно попадение, след като Чери намери технично Олива и нападателят прати бомбен шут в рамките на Ханданович. Десет минути преди края обаче Ранокия оформи крайното 4:1. Бираги изпълни корнер, а в наказателното поле защитникът на Интер бе най-съобразителен и отбеляза.

Така на 29-ти януари Наполи ще посрещне на своя Сан Паоло "нерадзурите", които само преди седмица го победиха категорично с 3:1 в Неапол.

Стартови състави:

Интер: Ханданович, Годин, Ранокия, Шкриняр, Лазаро, Барела, Брозович, Валеро, Димарко, Алексис Санчес, Лукаку

Каляри: Олсен, Кастро, Чери, Фараго, Йонита, Ликагинис, Наинголан, Олива, Писакане, Валукевич, Симеоне