Джордан Хендерсън беше определен за футболист на 2019 година на Англия

Капитанът на Ливърпул изпревари Рахийм Стърлинг от Манчестър Сити и Хари Кейн от Тотнъм

Капитанът на Ливърпул Джордан Хендерсън беше определен за футболист на 2019 година на Англия.

29-годишният полузащитник изпревари Рахийм Стърлинг от Манчестър Сити и Хари Кейн от Тотнъм.

Хендерсън помогна на Англия да спечели първото място в квалификациите за европейското първенство това лято и бе част от отбора, който зае трета позиция в Лигата на нациите. Халфът също така спечели Шампионската лига с Ливърпул през миналия юни, след което вдигна суперкупата на Европа и световната клубна купа.

"За мен е чест да бъда футболист на годината в Англия в подобна конкуренция", написа Хендерсън в “Туитър”.

Халфът на Ливърпул поздрави и Луси Бронз, която спечели наградата при жените пред Елън Уайт и Бет Мийд.

Бронз, краен бранител на Лион, помогна на Англия да стигне до полуфиналите на световното първенство.

Алваро Мората отново се връща в Ювентус?