Летящ старт за Върба начело на Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Швиерчок и Таута се разписаха срещу осмия в Полша, Владо Стоянов отново игра за първия тим

Лудогорец спечели с 2:0  мача си срещу Висла Плоцк, което бе и първата контрола за шампионите през зимната пауза. Дебютът на Павел Върба начело на „орлите“ започна отлично, след като Швиерчок откри резултата още в 5-ата минута. В 27-ата Таута удвои преднината на българския тим след двойно подаване с Швиерчок.

В игра за първия тим на Лудогорец се завърна Владислав Стоянов. Той се появи на терена след почивката. Вратарят се контузи тежко по време на лагер на националите през март 2017 година, а близо 1000 дни по-късно започна да пази за дубъла на шампионите.

Лудогорец започна ударно и поведе след само 5 минути игра. Тауата центрира отляво, Бакалов свали с глава за Швиерчок, който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

Поляците можеха да изравнят в 18-ата минута, когато Уруга стреля опасно с глава след центриране от фаул, но Пламен Илиев изби в корнер.

Шампионите вкараха втори гол в 27-ата минута. Тауата пусна в наказателното поле към Швиерчок, който му върна. Левият бек пък с прекрасен удар по диагонала прониза стража на осмия в Полша за 2:0.

Пет минути по-късно Каули отне топката пред наказателното поле на "орлите", напредна  и подаде към нахлуващия отдясно Чибота. Крилото центрира към Шверчок, полякът овладя и шутира от малък ъгъл, но в аут.

В 38-ата минута Каули нанесе удар от границата на наказателното поле, който обаче не затрудни Вравел. Секунди след това Бакалов направи чудесен пробив, нахлу в наказателното поле и пусна към Чибота, чийто изстрел обаче премина на сантиметри до дясната греда.

На полувремето Върба смени целия състав, излизайки с изцяло нова единадесеторка. Един от влезлите на почивката бе вратарят Владислав Стоянов, който се завърна в игра за първия отбор на шампионите след близо 3 години отсъствие заради тежка контузия.

В 56-ата минута Жоржиньо стреля от наказателното поле, но в ръцете на вратаря. В 67-ата Владо Стоянов изби в корнер опасен удар от малък ъгъл.

Лудогорец можеше да получи дузпа за нарушение срещу Жоржиньо в 82-ата минута, но реферът не видя добре ситуацията и свири нарушение извън наказателното поле.

Лудогорец - Висла Плоцк 2:0
1:0 Швиерчок (5)
2:0 Таута (27)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

Лудогорец: Пл. Илиев, Манолев, Форстър, Григоре, Таута, Дяков, Анисе, Бакалов, Каули, Чибота, Швиерчок

Висла Плоцк:  Врабел, Михалски, Сиелевски, Фурман, Меребашвили, Квитниевски, Адамчук, Урига, Ангиелски, Кабесали, Сахити