Еспаньол записа първа победа от 9 мача насам

"Папагалчетата" прекъснаха черната серия с успех с 2:0 над Виляреал

След като взе точка от Барселона преди две седмици, днес Еспаньол записа победа при гостуването си на Виляреал в среща от 20-ия кръг на Ла Лига. Така в двата си шампионатни мача начело на "папагалчетата" новият наставник Абелардо Фернандес вече има четири точки. С успеха Еспаньол остана на последна позиция, но вече гледа по-уверено нагоре.

В петата минута Налдо отклони с глава при корнер и Давид Лопес реализира с плонж на втора греда - 0:1. “Жълтите” се стъписаха от това попадение и им костваше много да влязат в мача. Домакините получиха второ попадение в началото на втората част, което допълнително усложни задачата им. Джонатан Кайери центрира прекрасно от десния фланг и непокритият Раул де Томас се разписа с глава от пет метра за 0:2.

В 60-ата съдията назначи дузпа за “подводницата” след игра с ръка на Хави Лопес. Наставникът на каталунците претендираше, че не трябва да има дузпа, тъй като играта с ръка идва след рикошет в крака на защитника. Съдията обаче посочи бялата точка и извади втори жълт картон за Лопес. Санти Касорла отбеляза от бялата точка за 1:2. В 85-ата Касорла нацели далечната греда след хубав изстрел. В 89-ата Хави Онтиверос отправи превъзходен шут към сглобката, но стражът на “папагалчетата” Диего Лопес показа майсторство и отрази.

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)