ЛУДА ДРАМА: Гризман отърва Барса от срам в 94-ата минута! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ибиса имаше аванс до 72-ата минута, но французинът вкара два за обрата

Антоан Гризман спаси Барселона от сензационно отпадане още в 1/16-финалите на турнира за Купата на Испания.

В отсъствието на голямата звезда Лионел Меси френският национал вкара двете попадения за драматичен успех с 2:1 при визитата на Ибиса.

Той изравни за 1:1 в 72-ата минута с първия точен удар на каталунците в мача, а в 94-ата съкруши борбените домакини, аплодирани дори и след загубата от своите фенове.

Привържениците на гостите обаче надали са останали доволни от втория двубой на новия наставник Кике Сетиен.

Той дебютира с минимален домакински успех над Гранада в неделя, а днес даде почивка на Меси, Пике, Бускетс и Жорди Алба, но се размина на косъм с голям срам в историческата първа среща между Барса и Ибиса.

Тя бе започната далеч по-силно от третодивизионния тим, който изненадващо поведе още в деветата минута.

Тогава Хавиер Перес Матео вдигна на крака стадион "Кан Мисес".

След това гостите овладяха инициативата, но трудно стигаха до чисти голови положения, докато Ибиса разчиташе на контраатаки и имаше два отлични шанса за втори гол.

При един от тях домакините нямаха и късмет, защото нацелиха гредата.

Първият точен удар на Барселона дойде едва в 68-ата минута, когато Иван Ракитич стреля от 20-ина метра, но право в ръцете на вратаря.

В 72-ата минута каталунците изравниха. Френки де Йонг изведе отлично Гризман, който матира вратаря с изстрел от движение в долния ляв ъгъл.

В 94-ата минута, когато всички очакваха продължения, отново Гризман прати Барса на осминафиналите след пробив отляво и техничен удар покрай гредата за 2:1.