"ЧЕРВЕНАТА МАГИЯ" НЯМА КРАЙ! Ливърпул се отърва и от захапката на "вълците" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци записаха 14-а поредна победа по пътя към титлата, но загубиха Мане

Ливърпул записа 14-а поредна победа от началото на сезона в Англия. "Червените" спечелиха с 2:1 гостуването си на Уулвърхемптън от 24-ия кръг и водят с 16 точки пред втория Манчестър Сити. Тимът на Юрген Клоп има и мач по-малко.

Джардан Хендерсън и Роберто Фирмино вкараха головете за успеха на Ливърпул. От домакините се разписа Раул Хименес. "Вълците" изиграха отличен мач и заслужаваха да спечелят поне точка, но допуснаха съперникът им да се измъкне от тежката ситуация, в която го бяха поставили. Така мърсисайдци продължават да са без загуба в 40 последователни двубоя.

Ливърпул удари пръв. В осмата минута поредното фантастично центриране на Александър-Арнолд от корнер стигна до Джордан Хендерсън, който с глава прати топката в мрежата на Улвс - 0:1.

Домакините отговориха с пропуск на Мат Дохърти. Ирландецът бе забравен в наказателното поле след пас на Невеш и потърси далечния ъгъл, но топката мина встрани от вратата.  В 17-ата минута Раул Хименес успя да се възползва от грешка на "червените". В ответната атака Салах се озова на чиста позиция, но ударът му беше блокиран.

В средата на полувремето Юрген Клоп трябваше да прави принудителна смяна Садио Мане се контузи и в 33-ата минута отстъпи мястото си на Такуми Минамино. За привлечения от РБ Залцбург японец това беше дебют във Висшата лига.

В 38-ата минута Хименес отправи удар от границата на пеналта, но топката излезе в аут. Салах пък имаше възможност да се разпише в добавеното време, когато се откъсна, но шпагат на Мат Дохърти спаси Уулвърхамптън.

Шест минути след началото на втората част домакините стигнаха до изравнително попадение. Траоре центрира към Раул Хименес, който успя да прати топката във вратата - 1:1.

В 60-ата Роберто Фирмино отправи плътен диагонален изстрел, но топката бе в обсега на Патрисио и той улови с лекота. Пет по-късно Траоре проби отдясно и шутира. Алисон обаче показа страхотна реакция.

В 82-ата минута Фирмино успя да пробие в наказателното поле и стреля. Руи Патрисио обаче отново демонстрира уменията си и предотврати гола с брилянтно спасяване. Две минути по-късно мърсисайдци се добраха до втори гол. Хендерсън подаде към Фирмино, който донесе победата за отбора си.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

УУЛВЪРХЕМПТЪН: 11. Руи Патрисио, 2. Дохърти, Коуди, 19. Джони Кастро, 28. Жоао Моутиньо, 27. Саис, 32. Дендонкер, 8. Невес, 9. Раул Хименес, 37. Адама Траоре, 7. Нето

ЛИВЪРПУЛ: 1. Алисон, 4. Ван Дайк, 26. Робертсон, 12. Гомес, 66. Александър-Арнолд, 5. Вайналдум, 14. Хендерсън, 15. Окслейд-Чембърлейн, 9. Фирмино, 11. Салах, 10. Мане