Унгарец отвя екзекутора на Гришо

Томи Пол взе само 6 гейма в мача си срещу Мартон Фучович

Младият американец Томи Пол, който прекърши Григор Димитров във втория кръг на Australian Open, отпадна от турнира в Мелбърн. Палачът на Гришо загуби от Мартон Фучович с 1:6, 1:6, 4:6.

Унгарецът натисна Пол още в първия гейм от мача, като го проби за 1:0. Унгарецът направи два нови пробива за 4:1 и 6:1 и приключи сета след само 22 минути игра. Вторият сет се разви също много бързо за сметка на Фучович.

Пробив от 1:0 му донесе комфортен аванс в началото. Последва нов пробив за 5:1 и това означаваше, че унгарецът ще има възможност да сервира за сета и при втората си възможност успя. В третият сет Фучович направи само един пробив, но той му бе напълно достатъчен да се поздрави с победата.

Унгарецът, който е финалист през миналата година на Sofia Open, в следващия кръг ще срещне Роджър Федерер или Джон Милман.

Припомняме, че Томи Пол записа първия кръг дебютна победа в турнир от Големия шлем срещу Леонардо Майер, а във втората фаза елиминира най-добрия български тенисист след петсетова драма и шампионски тайбрек.