ОБЗОР: Още един елитен тим отпадна от ФА Къп, Саутхемптън вкара в края на Тотнъм и ще преиграват

Резултати от играните срещи в надпреварата

Днес се изиграха девет срещи от IV кръг на ФА Къп. В ранния мач от 14:45 Лестър се наложи с минималното 1:0 като гост на Брентфорд. Единственият гол в мача реализира Ихеаначо още в 4-ата минута на двубоя.

В 17:00 часа беше дадено начало на още осем двубоя, като още четири отбора осигуриха участието си в следващата фаза на надпреварата.

Тимът от Премиършип Уест Хем напуска надпреварата след загуба с 0:1 пред собствена публика от гостуващия Уест Бромич. Голът за лидера в Чемпиъншип реализира  Таунсенд в 9-ата минута на срещата.

Норич също продължава напред, след като победи с 2:1 Бърнли. „Канарчетата“ поведоха в 53-ата благодарение на Хенли, а четири по-късно Дърмич удвои. Пийтърс вкара почетен гол за домакините в 72-ата.

Елитният Шефилд си осигури място в V кръг на турнира след чиста победа с 2:0 над Милоу.

Портсмут и Барнзли направиха истинско голово шоу, в което победител излезе третодивизионният тим. Портсмут поведе през първото полувреме с 2:0, а Уудроу намали в 60-ата, давайки шанс на гостите. Две по-късно обаче Къртис покачи на 3:1, а интригата се загуби в 76-ата, когато Бърджис направи преднината на Портсмут още по-голяма. Чаплин вкара втори гол за Барнзли в добавеното време, оформяйки крайния резултат – 4:2 в полза на Портсмут.

Тотнъм не успя да пречупи Саутхемптън и след 1:1 на „Сейнт Мерис“, двата тима ще преиграят двубоя. „Шпорите“ поведоха чрез гол на Хюн Мин-Сон в 58-ата, но малко преди края на срещата получиха гол. В 87-ата Софиан Буфал прати мача в преиграване.

В останалите три двубоя нямаше попадения и също ще бъдат преиграни.

От 19:30 часа е последният двубой, който противопоставя Хъл Сити и Челси.