ТЕРОРЪТ ПРОДЪЛЖАВА: Байерн разкъса Шалке! (ВИДЕО)

Левандовски отново наказа любимата си жертва, баварците се доближиха на една точка от върха

Байерн Мюнхен прегази с 5:0 Шалке в дербито от 19-ия кръг в германската Бундеслига. Така баварците продължават да са без загуба срещу този съперник в 19 последователни срещи (16 успеха и три равенства). Последната победа за тима от Гелзенкирхен беше през декември 2010 година.

Роберт Левандовски не пропусна да накаже любимата си жертва в девети пореден мач. Попаденията му в този период са 12. Останалите попадение на "Алианц Арена" тази вечер забиха Томас Мюлер, Леон Горецка, Тиаго Алкантара и Серж Гнабри.

Успехът пък приближи Байерн само на точка зад лидера РБ Лайпциг, който днес загуби с 0:2 гостуването си на Антрахт. Шалке е на пета позиция.

Шампионите поведоха още в 6-ата минута. Томас Мюлер центрира и след грешка на вратаря Шуберт,  Левандовски насочи топката в мрежата - 1:0.

Гостите бяха много близо до изравняването, когато Матондо се измъкна от защитата на Байерн и отправи удар, но топката срещна напречната греда. В 15-ата минута Томас Мюлер прати топката в мрежата на Шалке, но попадението му беше отменено заради засада.

Левандовски стреля покрай вратата в средата на първата част, но в 37-ата минута не сбърка на празна врата след прекрасно подаване на Леон Горецка. Реферът Мануел Грефе обаче получи сигнал за засада на Бенжамен Павар и отмени гола. В добавеното време на първата част баварците все пак удвоиха аванса си. Мюлер вкара отблизо.

Малко след почивката Тиаго Алкантара нанесе мощен удар от воле и Шуберт направи феноменално спасяване. При изпълнението на корнера обаче топката влетя в мрежата зад Шуберт, а овациите бяха за Горецка. Бившият халф на Шалке нанесе прекрасен ножичен изстрел.

В 58-ата минута Левандовски Той беше изведен на добра позиция и финтира бранител и и пусна за връхлитащия Тиаго, който вкара без проблеми. Четвърт час преди края на редовното шут на Левандовски беше отразен от Шуберт. В 89-ата минута влезлият като резерва Серж Гнабри вкара със силен диагонален удар - 5:0.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БАЙЕРН: 1. Нойер, 17. Боатенг, 27. Алаба, 32. Кимих, 5. Павар, 14. Перишич, 6. Тиаго Алкантара, 18. Горецка, 19. Дейвис, 25. Мюлер, 9. Левандовски

ШАЛКЕ: 23. Шуберт, 24. Очибка, 5. Настасич, 20. Кени, 4. Кабак, 18. Калигури, 11. Грегорич, 6. Омар Маскарел, 8. Сердар, 25. Аарит, 14. Матондо