Хебър с експресна победа срещу Черно море

Най-резултатен бе Спас Байрев със 17 точки, "тигрите" са втори в класирането

Двукратният носител на Купата на България Хебър (Пазарджик) надигра категорично Черно море (Варна) с 3:0 (25:21, 25:18, 25:12) в мач от 12-и кръг, състоял се в зала "Васил Левски".

Пазарджиклии са на втората позиция в таблицата с 28 точки (10 победи, 2 загуби), "моряците" са десети с 9 точки (4 успеха, 8 поражения).

В първата част играта тръгна равностойно, след деветата точка гостите поведоха за кратко. В следващите минути двата тима играха точка за точка, но в крайна сметка Хебър взе превес и остана стабилен до края.

Във втория гейм "тигрите" стартираха ударно - 8:0. "Моряците" прекъснаха серията на противника, но останаха на 4-5 точки. Авансът на пазарджишкия отбор се увеличи на 2:0 гейма.

Третата част започна идентично в първата - с равностойна игра, но след това момчетата на Атанас Петров набраха инерция и не срещнаха проблеми до края.

Най-резултатен бе Спас Байрев със 17 точки (6 аса!), по 9 точки добавиха Тодор Алексиев (82%  атака) и Денис Чавдаров (2 аса).

За съперника Явор Генов и Николай Колев приключиха с по 10 точки (3 блокади).

В следващия кръг Хебър гостува на Марек Юнион-Ивкони (Дупница), а Черно море приема Монтана. Двубоите са на 31 януари (петък).