В БИТКА ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ: Резерва наказа Витоша! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Антонио Георгиев вкара за Царско село с първото си докосване до топката

Царско село спечели с 1:0 домакинството си на Витоша (Бистрица) от първия пролетен кръг в  efbet Лига. Тимът на Никола Спасов вече има 19 точки и настигна десетия Етър преди изиграването на останалите мачове от кръга. "Тигрите"  остават на дъното с едва 5.

Дебют с екипа на Витоша направиха новите попълнения - Станислав Маламов и близнаците Йордан и Веселин Миневи. След почивката пък в игра се появи бившият национал Георги Сърмов, но и това не им помогна в битката за оцеляване, която ще продължават да водят до края на сезона.

Витоша можеше да поведе още в 6-ата минута, но ударът на Лъчезар Котев мина покрай вратата. Царско село отговори с две опасни атаки. Изстрелите на Кордейро и Ната обаче не затрудниха Християн Василев.

В 16-ата минута вратарят на гостите извади удар на Бахтич в корнер. Малко след това и Бахамбула пробва да изненада Василев, но без успех. Шут на Ната в 25-ата минута пък беше уловен от Василев.

Най-чистото положение от началото на мача дойде в 38-ата минута, когато Ивайло Марков центрира отляво, а Бахамбула нанесе удар с глава. Той обаче беше майсторски спасен от вратаря на гостите. В ответната атака Емил Гъргоров изпълни пряк свободен удар, но топката мина встрани от вратата.

По-малко от 90 секунди след началото на втората част изстрел на Маренго се отби в гредата. В 58-ата минута Маламов имаше шанс да вкара, но Джони Пласид отрази удала му. Последва опасно положение пред съперниковата врата. Бахамбула обаче не успя да преодолее Василев.

Антонио Георгиев се появи в игра двайсетина минути преди края и още при първото си докосване до топката откри резултата. В 70-ата минута футболистът на домакините вкара с глава след центриране от фаул.

В оставащите минути Асен Букарев пусна Атанас Кабов вместо Станислав Маламов, но и това не даде резултат.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 21. Румен Гьонов, 3. Мартин Кавдански, 17. Реян Даскалов, 4. Ивайло Марков, 8. Уесли Ната, 22. Дилан Бахамбула, 11. Един Бахтич, 7. Лудсинио Маренго, 93. Андерсон Коста, 10. Георги Минчев

ВИТОША: 1. Християн Василев, 5.  Венцислав Бонев, 6. Станислав Маламов, 7. Кристиян Кочилов, 11. Даниел Кутев, 14. Четин Садула, 22. Богомил Дяков, 25. Йордан Минев, 23. Емил Гъргоров, 77. Веселин Минев, 80. Лъчезар Котев