Нова "синя" катастрофа - 0:4 от Лацио на "Герена"

Изключително груби грешки в отбрана и безумни пропуски на Георги Христов в атака доведоха до позорната загуба за Левски

Българският шампион Левски загуби катастрофално с 0:4 от Лацио при домакинството си от втория кръг на груповата фаза на Лига Европа. Момчетата на Ратко Достанич допуснаха пета поредна загуба и кризата в лагера на "сините" изглежда по-голяма от всякога. Недопустими грешки в защитата позволиха на Сарате и компания да си правят каквото си искат, а яловият Георги Христов за пореден път не успя да оползотвори работата на своите съотборници в атака.

Двата отбора започнаха много настървено срещата и още в началните минути зрителите на стадион "Георги Аспарухов" станаха свидетели на няколко добри положения за гол. В 7-ата минута Матусалем намери Томазо Роки в наказателното поле, капитанът на гостите стреля моментално, но Цветан Димитров спаси. Малко по-късно "сините" сътвориха страхотна атака, Тасевски изведе Георги Христов на чиста позиция, но ударът с левия крак на нападателя на Левски бе крайно неточен.

Така се стигна до 22-ата минута, когато гостите от Лацио успяха да поведат в резултата. Сърмов загуби една топка в средата на терена, тя стигна до Сарате, той напредна, пусна пас към непокрития Матусалем, който хладнокръвно откри за 0:1. След попадението, гостите се поприбраха и заиграха на контраатаки. При една от тях в 31-ата минута Сарате можеше да направи 2:0, но след като Цветан Димитров се намеси при неговия удар, топката срещна гредата и излезе в корнер.

В последните минути на първата част Лацио отново натисна педалите и успя да стигне до втори гол. Първо удар на Сарате с левия крак профуча опасно покрай вратата на Димитров, но в следващата атака аржентинецът стреля с десния крак, а стражът на "сините" не се намеси по най-добрия начин и коженото кълбо влетя в мрежата на Левски за 0:2.

"Сините" започнаха по-добре втората част и още в 47-ата минута Георги Христов пропусна отлична възможност да върне един гол, след като бе изведен сам срещу Бизари, но стреля анемично с десния крак и стражът на гостите спаси. В 54-ата минута пък Седрик Бардон направи отлично двойно подаване с резервата Табаков, озова се на стрелкова позиция, чукна технично топката покрай Бизари, но топката премина на сантиметри от вратата. Малко по-късно пък Христов изпусна ново добро положение, след като не успя да уцели топката след хубав пас на Зе Соарес.

Така се стигна до 69-ата минута, когато гостите успяха да вкарат нов гол, без много, много да се напрягат. Матусалем се възползва от нова грешка на халфовете на Левски, изведе по въздух Мегни, който стреля от воле и не даде никакъв шанс на Димитров - 0:3. Само 5 минути по-късно във вратата на Левски падна нов гол, този път Рабех се подхлъзна и подари топката на Томазо Роки, който финтира Димитров и вкара без проблем на опразнената врата.

В оставащите минути гостите просто доиграха срещата, а "сините" стигнаха до още едно страхотно положение. Сърмов стреля опасно по земята, Бизари спаси и топката попадна в краката на Табаков, който вместо да я прати в опразнената врата, нацели вече плонжиралия страж на гостите. Така резултатът остана непроменен и Левски записа 5-ата си поредна загуба, като тази бе и най-разгромна.

Така след изиграването на 2 мача в групата, Левски е на последното 4-о място с 0 точки и голова разлика 0:5, докато Лацио е втори с актив от 3 точки, колкото има и Виляреал. Изненадващият лидер в групата е Ред Бул Залцбург с 6 точки.