Локо (Сф) спечели битката със Славия за купата (ВИДЕО)

"Железничарите" надвиха "белите" с 2:0 в реванша на стадион "Славия" и се класираха за четвъртфиналите

Локомотив (София) надви Славия с 2:0 като гост в реванша между двата тима от осминафиналите за Купата на България и по този начин успя да си осигури място в следващата фаза на надпреварата. „Железничарите” загубиха първата среща на стадион „Локомотив” с 1:2, но след днешния успех с 2:0 на стадион „Славия” се класираха за четвъртфиналите.

Славия бе по-добрият тим на терена през първата част, но до голове преди почивката не се стигна и след 45 минути игра резултатът бе 0:0. Локомотив се представи доста по-силно през второто полувреме, а „железничарите” успяха да открият резултата в 53-ата минута с гол на Седрик Базея. Второто попадение за гостуващия тим падна в 80-ата минута, а негов автор бе Том.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

Славия бе по-активният тим на терена през първата част. Още в началния четвърт час „белите” на няколко пъти опитаха да застрашат Божидар Митрев, като в 6-ата минута Атанас Курдов нанесе удар от трудна позиция, но не намери рамките на вратата, а малко след това с неточен изстрел за домакините се отчете и Янко Сандански. Удар на Атанас Курдов бе блокиран, а Галин Иванов стреля към Митрев в 11-ата минута, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. В 13-ата минута „белите” достигнаха до най-добрата си възможност от началото на двубоя – Галин Иванов получи топката и отправи страхотен фалцов удар към вратата на гостите, но топката срещна лявата греда.

През първото полувреме Локомотив нямаше много положения за отбелязване на гол, а една от малкото интересни ситуации пред Георги Петков през първата част бе в 33-ата минута, когато Маркиньос центрира от фаул, а Ранджелович засече с глава, но кълбото не попадна в целта. В 36-ата минута играч на Славия върна рисковано към Георги Петков, който все пак успя да изпревари Базея и да изчисти кълбото, преди футболистът на гостите да достигне до него.

В 40-ата минута Фернандо Да Силва се отчете с много неточен изстрел, а в продължението на първата част Маркиньос стреля от пряк свободен удар за Локомотив, но Георги Петков бе на мястото си и улови. Малко преди последния съдийски сигнал за първото полувреме футболист на „железничарите” нанесе нов удар към вратата на Славия, но вратарят на „белите” отново се справи. Така след 45 минути игра резултатът на стадион „Славия” бе 0:0.

В началото на втората част Галин Иванов нанесе удар с глава, но кълбото не намери рамките на вратата. Локомотив пък успя да открие резултата в 53-ата минута - Базея получи кълбото, финтира отлично Виктор Генев и с удар в левия крак прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Георги Петков.

Малко след това „белите” имаха добра възможност да изравнят, след като Галин Иванов пусна подаване успоредно на голлинията, но нямаше футболист на Славия, който да играе с кълбото, и така опасността отмина. В 58-ата минута Галин Иванов стреля с левия крак към Божидар Митрев, но топката премина вдясно от вратата.

В 64-ата минута Маркиньос центира от фаул, а негов съотборник засече с глава в наказателното поле, но Георги Петков улови без проблем. Малко по-късно Том нанесе великолепен удар от далечна дистанция, но кълбото попадна право в ръцете на вратаря на Славия. Атанас Курдов пък се отчете с неточен удар за Славия, а Том пробва нов изстрел към Георги Петков, но този път не успя да насочи кълбото в рамките на вратата. Седрик Базея изпълни пряк свободен удар за Локомотив в 78-ата минута, но топката не попадна в целта.

”Железничарите” достигнаха до втори гол в 80-ата минута - Искрен Писаров получи кълбото, финтира играч на противника, след което центрира, а Том засече топката от няколко метра за 2:0. Само 3 минути след това Маркиньос стреля чудесно към вратата на домакините, но топката срещна напречната греда.

В 88-ата минута Атанас Курдов нанесе слаб изстрел от границата на наказателното поле, а малко след това удар с глава на Костадин Велков не попадна в целта. В добавеното време на двубоя Павле Попара стреля към Божидар Митрев, но кълбото не намери рамките на вратата.

До последния съдийски сигнал не се стигна до нови попадения и така Локомотив (София) спечели с 2:0 и се превърна в първия тим, който се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България през този сезон.