Левски постави на колене Литекс на "Герена" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" надиграха "оранжевите" с 4:1 и се изкачиха на третото място в родното футболно първенство

Левски победи Литекс с 4:1 в мач от 18-ия кръг на родното футболно първенство. Срещата се игра на стадион „Георги Аспарухов”, а „сините” надиграха „оранжевите” и заслужено се поздравиха с трите точки. Иначе двубоят бе доста интересен, а положения за отбелязване на гол имаше и пред двете врати.

Два гола за Левски реализира Орлин Старокин, а по едно попадение за домакините вкараха Даниел Димов и Кевин Бру. Единственият гол за Литекс бе дело на Вилмар Джордан.

След този успех Левски се изкачи на третото място и вече е с 31 точки. Литекс остава на втората позиция с 37, като изостава с 3 от шампиона Лудогорец, който има и мач по-малко.

„Сините” започнаха силно в началните минути и още във 2-ата Кевин Бру центрира добре в наказателното поле, където Цветан Генков се размина с кълбото, но то попадна в Ларсен Туре, който бе сам срещу Александров, но вратарят спаси. Само минута след това домакините излязоха с гол напред - Владимир Гаджев центрира от свободен удар в наказателното поле, където се получи разбъркване, а Евгени Александров спаси удара на Ларсен Туре, но след това кълбото попадна в Даниел Димов, който от няколко метра го прати в мрежата.

Литекс имаше добра възможност да изравни в 8-ата минута – „оранжевите” организираха добра атака, а Армандо Ваюши напредна с кълбото и пусна топката към Момчил Цветанов, но подаването се оказа твърде дълго и тя излезе в аут. В 11-ата минута Гари Родригес центрира кълбото, получи се рикошет и то излезе в корнер, като преди това кацна върху напречната греда. Последва късо изпълнение на корнера, а получилият топката Владимир Гаджев центрира в наказателното поле, където Орлин Старокин бе оставен непокрит и с великолепен удар от воле отбеляза за 2:0.

Гостите направиха сериозен пропуск в 16-ата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле на Левски, а Ваюши свали с глава към Джазула. Той овладя кълбото и нанесе хубав удар, но Пламен Илиев изби кълбото, след което то срещна и горната греда. В средата на първата част Кевин Бру пробва удар отдалеч, но топката премина встрани от вратата.

Литекс имаше нова отлична възможност да намали изоставането си в резултата в 25-ата минута, когато кълбото бе центрирано в наказателното поле, а Вилмар Джордан засече с глава, но топката срещна напречната греда.

Пет минути преди края на първата част Гари Родригес нанесе удар към вратата на Евгени Александров, но вратарят на „оранжевите” улови без проблеми. Малко след това Джазула стреля от пряк свободен удар, но топката премина високо над напречната греда. Така след 45 минути игра Левски водеше срещу Литекс с 2:0.

В 51-ата минута „сините” достигнаха до трети гол. Кевин Бру нанесе хубав удар отдалеч, топката рикошира в тялото на противников футболист, след което влетя неспасяемо в левия ъгъл на Евгени Александров. Това бе и първият гол за Бру с екипа на Левски.

Минута по-късно Вилмар Джордан бе изведен на добра позиция и стреля, но Пламен Илиев отрази изстрела и кълбото излезе в корнер. Литекс успя да върне едно попадение в 61-ата минута - Мирослав Манолов изведе по отличен начин Вилмар Джордан сам срещу вратаря, който с удар покрай Пламен Илиев прати кълбото в мрежата. Вратарят на Левски получи някаква контузия при тази ситуация и бе принудително заменен от Горан Блажевич.

В 73-ата минута „сините” достигнаха до четвърто попадение, което бе дело на Орлин Старокин и бе неговия втори гол в мача. Защитникът засече кълбото след центриране от корнер, Евгени Александров не успя да се намеси по най-добрия начин и топката влетя във вратата му. В 81-ата минута Старокин засече с глава след центриране от корнер, но топката премина вляво от вратата. Малко преди края на редовното време влезлият като резерва Димитър Макриев също можеше да се разпише, но след удара му с глава топката срещна страничната греда.

До края на двубоя не паднаха нови голове и така „сините” спечелиха срещата с 4:1. В следващия кръг Левски гостува на Черно море, а Литекс е гост на Любимец.