Славия отново огорчи Левски след 2:2 на "Герена" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Макриев от засада и красив дебютен гол на Пламен Крумов от пряк свободен удар спасиха точката за "сините"

Славия огорчи Левски и в началото на футболната 2014-а, която бележи 100-годишнината на „сините”, и заслужи точка на „Герена” след 2:2 в 24-ия кръг на шампионата. Юношата на Левски Атанас Курдов изведе Славия напред в края на първата част след перфектна контра, Макриев изравни с глава от засада, но почти веднага македонският защитник Ристевски пак даде аванс на „белите” също с глава. Пламен Крумов донесе точка на Левски в дебюта си с отличен гол от пряк свободен удар от пряк свободен удар, а в края Славия довърши с 9 души след втори жълти картони на Да Силва и Пиргов. Макриев пък изпусна сам да донесе победата на Левски с пропуск сам срещу Петков.

Така Левски не успя да вземе реванш за отнетата титла в края на миналия сезон и стартира лошо тази футболна година.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Тони Здравков заложи на трима от новите играчи като титуляри – Павел Чмовш партнираше на Станислав Ангелов в защита, Пламен Крумов действаше като десен бранител, а Валери Божинов водеше атаката.

Именно Божинов беше най-активният играч в синьо през първата част, но направи три пропуска за 45 минути и домакините платиха скъпо.

Левски стартира плахо, докато Славия започна спокойно на „Герена” и контролираше играта. Феновете на „сините” освиркваха Георги Петков още от първото му отиграване и не спряха до края. Гаджев се изнерви в началото и в 8-ата минута при опит да пресира Петков го закачи със шпагат и съдията показа на халфа заслужен първи жълт картон в мача.

Някъде след 10-ата минута домакините заиграха малко по-освободено и създадоха проблеми на своя гост. Ларсен Туре пусна хубаво в коридор за Божинов отдясно, Петков легна да покрива далечния ъгъл и при зееща врата в близкия ъгъл бившият играч на Манчестър Сити и Ювентус стреля много неточно покрай вратата.

Боби Цонев нахлу отляво, но Божинов остана под центрирането. После пък Гаджев пресили своето подаване от пряк свободен удар и Петков спокойно лови.

Гаджев много хитро пусна пас от дълбочина за Валери Божинов, който овладя на гърди елегантно, но загуби равновесие и стреля падайки над вратата.

Георги Петков също имаше заслуга Левски да не поведе в средата на първата част и с една ръка извади отлично насочен удар на Миро Иванов под гредата от пряк свободен удар.

Пиргов не остави Петков да избие центриране от корнер и можеше да си вкара автогол, но топката излезе от другата страна за нов корнер.
Пропуските на Левски бяха наказани в 43-ата минута след една перфектна контра, която рядко се вижда по родните терени. Да Силва от центъра пусна високо за Радослав Василев, той майсторски с едно докосване обърна за Курдов през центъра, а юношата на Левски надбяга Чмовш и пусна леко покрай Пламен Илиев за 1:0.

Тони Здравков извади неубедителния Боби Цонев на почивката и пусна Димитър Макриев, за да усили мощта в атака. „Сините” започнаха по-настървено втората част и постепенно обградиха Славия в неговата половина.

Старокин стреля силно без подготовка, но над вратата. Шут на Миро Иванов бе блокиран, а после след нов негов удар „сините” имаха претенции за дузпа, но напълно неоснователни, защото Пиргов блокира диагоналния му изстрел с тяло.

Чмовш се извиси най-високо след пряк свободен удар, но ударът му с глава мина малко над целта, ала обръчът се затягаше и Левски изравни в 69-ата минута.

Кевин Бру центрира на първа греда от нов пряк свободен удар, а на първа греда Макриев с глава технично продължи към далечния ъгъл за 1:1. При телевизионните повторения се видя, че Макриев беше в засада при паса на Бру, но попадението бе зачетено.

В тези минути Левски имаше пълен превес, но леден душ обля „Герена” само 5 минути след изравнителния гол.

Чавдар Янков центрира от пряк свободен удар, а македонецът Ристевски се измъкна и с глава подобно на Макриев успя да прати в далечния ъгъл за 2:1 в полза на „белите”.

И вторият път, в който поведе, Славия не успя да задържи аванса и Левски изравни 10 минути преди края. Пламен Крумов заби страхотен гол в дебюта си със синята фланелка в А група и от пряк свободен удар прати отлично над стената и в десния ъгъл на Петков – 2:2.

До края Левски пропиля шанса да спечели, а двама играчи на Славия бяха изгонени.

Макриев отлично остави на земята с финт резервата Величков, но при празен ляв ъгъл на вратата стреля покрай гредата.

После Да Силва си изпроси глупав втори жълт картон за протест, след като добре се измъкна и беше фаулиран. Съдията Александър Костадинов му вдигна втори жълт картон, но се усети, че трябва да покаже и червен чак след около половин минута. Да Силва се направи на изненадан, Пелето го забута да излезе по-бързо и се заформи меле между двата отбора.

В добавеното време Димитър Пиргов фаулира Генков като последен в защита. Съдията реши да даде само жълт картон, пак не беше много ориентиран и след известно закъснение се сети да вдигне червен картон, но дори с 9 души Славия удържа точката в последните секунди.

Левски е трети с 44 точки, а Славия е 9-ти с 28.