СНИМКИ: Монтана разгроми Локо (Мездра) с 4:0

Домакините, които вкараха по два гола преди и след почивката, пропуснаха да спечелят и по-убедително

В протоколен мач осигурилият си отдавна промоция за „А” група отбор на Монтана разгроми с 4:0 спасилия се от изпадане при аматьорите Локомотив (Мездра).

Домакините, които вкараха по два гола преди и след почивката, пропуснаха да спечелят и по-убедително. Гостите също имаха своите шансове, но вратарят Ивайло Василев показа класа и опази вратата си суха. Главният съдия Ангел Баялцалиев пък показа тотално неразбиране на правилото за авантаж, с което си навлече гнева и на двата щаба. На официалната трибуна бе седнал зам. министърът на регионалното развитие и благоустройството Ивайло Аспарухов, който е бивш кмет на Мездра.

Във фаталната 13-та мин. Борислав Балджийски изстреля един снаряд от 20 метра, но топката срещна напречната греда. Малко след това ветеранът Здравко Лазаров-Електричката, който изигра поредния си силен мач, се разписа майсторски от малък ъгъл с левачката за 1:0. В 33-та мин. Асен Георгиев спря елегантно в пеналта една топка на Балджийски и той я изпрати за втори път в мрежата.

Най-чистото положение гостите изтърваха в 56-та мин. Тогава Петър Димитров бе изведен сам срещу вратаря, но Василев спаси. Отново стражът на монтанци изби силен шут на Николай Цветков в 76-та мин. резултатът стана класически в 83-та мин. Владимир Мичев намери в наказателното поле непокрит Сергей Георгиев и той технично прехвърли вратаря на гостите Иван Иванов.

Опасен шут на Миро Антонов премина покрай вратата на Локомотив в 89-та мин., а при следващата си атака Петър Димитров накара вратаря Василев отново да се намесва авторитетно. В последната минута на добавеното време влезлият като резерва Йордан Тодоров-Паро оформи крайния резултат.

Монтана – Локомотив (Мездра) 4:0
Голмайстори: 1:0 ЗдравкоЛазаров (18), 2:0 Борислав Балджийски (33), 3:0 Сергей Георгиев (83), 4:0 ЙорданТодоров (90+3).

Стартови състави:

Монтана: Ивайло Василев, Владимир Мичев (80-Янко Ангелов), Иван Михов, Асен Георгиев, Християн Хубчев, ГеоргиАнгелов, Борислав Балджийски, Иван Минчев, Мирослав Антонов-кап., Здравко Лазаров (80-Йордан Тодоров), Сергей Георгиев (84-Иван Цачев). Треньор Ферарио Спасов.

Локомотив: Иван Иванов, Христо Попадийн (59-Георги Павлов), Петър Василев (46-Николай Ганчев), Стоян Димов, Николай Христозов, Емил Колев, Георги Василев, Ивайло Цветанов, Тодор Чаворски (79-Александър Михайлов), Николай Цветков-кап., Петър Димитров. Ст. треньор: Иван Редовски.

Главен съдия: Ангел Баялцалиев.

Помощници: Пламен Ванков и Петър Митрев.

Жълт картон: Христо Попадиин (Локомотив).